Newcastle United pravděpodobně převezme jeden z těchto čtyř trenérských velikánů...

Newcastle United pravděpodobně převezme jeden z těchto čtyř trenérských velikánů...

O momentálně průměrném anglickém celku Newcastlu United, který by se měl stát s příchodem nového majitele jedním z nejbohatších klubů planety, už toho bylo v posledních dnech a týdnech napsáno docela dost.

Se změnou vlastnických struktur souvisí v St. James Parku i mnohem vyšší ambice a hledání správného manažera, kvůli kterému se funkcionáři Magpies dívají jak do Číny, tak třeba i do Německa. A kdo že tedy uvízl v hledáčku Strak?

Aktuálně mají figurovat na užším seznamu čtyři tváře, s tím, že největším favoritem se zdá být osmačtyřicetiletý Argentinec Mauricio Pochettino, jenž má za sebou štace v Espanyolu, Southamptonu a Tottenhamu Hotspur a od loňského listopadu je volný.

Hodně se píše i o dvaapadesátiletém italském odborníkovi Massimilianu Allegrim, jenž je k dispozici dokonce již od loňského léta, kdy skončil na vlastní žádost v Juventusu Turín, se kterým vyhrál pět titulů. Jedno Scudetto se mu naavíc podařilo vyhrát během AC Milán. Bývalý šéf Grosseta, Cagliari či Sassuola navíc není žádný přeběhlík, který by šel z klubu do klubu a mohl by být zárukou konzistence - za necelých deset let vedl jen dvě značky.

Chlebodárce Martina Dúbravky údajně uvažuje i o návratu šedesátiletého Španěla Rafaela Beníteze, jenž vedl tradiční ostrovní klub před odchodem do čínského klubu Dalian Pro od března 2016 do června 2019. Jeho jmého by bylo sázkou na zkušenost, protože má za sebou štace v Realu Madrid, Neapoli, Chelsea, Interu Milán, Liverpoolu i Valencii.

Nejnovější tváří na listu Newecastlu pak má být Julian Nagelsmann, který je ve svých dvaatřiceti letech považován za trenéra budoucnosti. Jméno si udělal v Hoffenheimu, ale protože Red Bull Lipsko převzal teprve loni, těžko by se s boji v bundesligové špičce loučil hned po roce. Ovšem Premier League je Premier League a pokud by nabídka dosáhla nějakých závratných výšin, kdo ví, jak by to dopadlo...

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.