Má se začít Kozák bát o flek? Ze Strahova si říká na Letné o pozornost jeho perspektivní jmenovec...

Má se začít Kozák bát o flek? Ze Strahova si říká na Letné o pozornost jeho perspektivní jmenovec...

V souvislosti s nadějnými sparťanskými teenagery do ofenzivy bývá v posledním roce či dvou zmiňován zejména tandem Adam Hložek a Adam Karabec, nicméně strahovská akademie vygenerovala i další zajímavý talent...

Čerstvě devatenáctiletý mládežnický reprezentant Česka Matyáš Kozák, jehož aktuální tržní cena je podle transfermarkt.com 50 tisíc eur, by navíc klidně mohl v budoucnosti vyhnat ze sestavy i svého téměř o dvanáct let staršího jmenovce Libora Kozáka.

Střední útočník, který je využitelný na pravém i levém křídle, už patří pod křídla agentury Sport Invest International a velmi brzy by si mohl říci i o šanci v třetiligové rezervě kouče Michal Horňáka, případně rovnou letenském áčku, jemuž nyní velí Václav Kotal.

Předurčují ho k tomu osobní čísla. V již ukončené sezoně dokázal přetavit čtrnáct ligových vystoupení ve tři asistence a hlavně jednadvacet gólů, což mu bezpečně a s náskokem sedmi branek na druhé místo zajistilo status nejlepšího kanonýra soutěže.

"Jsem rychlostní typ útočníka, rád zakončuji. Ale moje branky, to je práce celého týmu. Sešel se skvělý kolektiv, kluci mě hledají, dobře se známe. Přeci jen spolu už hrajeme několik let," uvedl na webu sparta.cz mladý fotbalista.

A pakliže by postavou nevy Kozák kvůli disciplinárnímu trestu za karty a zranění kotníku nevynechal čtyři duely, produktivitu mohl vykazovat ještě větší. Operace a následná šestitýdenní rekonvalescence jeho vzestup přibrzdila.

Perspektivní pušce se navíc daří i v mezinárodním měřítku. Za národní tým do devatenácti let si totiž na své konto připsal pět přesných zásahů. Sparta od něj dost očekává a to, jaké s ním má záměry, se nepochybně dozvíme v dohledné době...