Můžete ho nenávidět, ale Ronaldo je tím faktorem, který vrátil Real na výsluní, tvrdí Mourinho

Můžete ho nenávidět, ale Ronaldo je tím faktorem, který vrátil Real na výsluní, tvrdí Mourinho

Bývalý kormidelník Interu Milán, Realu Madrid, Chelsea nebo Manchesteru United José Mourinho věří, že kdyby nebylo Ronalda, Bílý balet by se nikdy nevrátil na samotný evropský trůn.

Pokud se přesuneme více než deset let zpátky, dostaneme se do doby, kdy na tom Real Madrid nebyl v rámci evropských soutěží zrovna nejlépe. Šestkrát za sebou skončil vždy v osmifinále Ligy mistrů a fanoušci jen marně čekali, kdy přijde zlom. A ten se dostavil až s hvězdnou značkou CR7 v sestavě.

„V roce 2009 byl Manchester United společně s Barcelonou nejlepším týmem světa. Kdyby se Cristiano Ronaldo rozhodl zůstat na Old Trafford, vyhrával by tam čtyři a více let samé tituly,“ dostával se ke slovu José Mourinho.

„Real Madrid se tehdy nacházel v problémech. Několik let v řadě vypadával z osmifinále Ligy mistrů s týmy, jako jsou AS Řím, Olympique Lyon, Liverpool a další…,“ zmiňoval manažer, který se od léta roku 2010 podílel na této transformaci.  

„Vše se změnilo, jakmile přišel Cristiano Ronaldo. To on dostal Real tam, kam právem patří. Zpátky mu dokázal přiřadit status vládce Evropy. To je ten důvod, proč ho katalánští fanoušci budou navždy nenávidět,“ doplňoval portugalský manažer se svým klasickým popíchnutím na adresu klubu, který ani jeho nemá moc v lásce.