Spory ve Francii! Lyon přišel o evropské soutěže a proti předčasnému konci ligy hodlá protestovat

Spory ve Francii! Lyon přišel o evropské soutěže a proti předčasnému konci ligy hodlá protestovat

Každý se dívá na konec sezony francouzské Ligue 1 jinak. Například takové PSG může slavit mistrovský titul a společně s Marseille si užije postup do základní skupiny Ligy mistrů. Kdo se však ani v nižší sesterské soutěži po více než dvaceti letech neukáže, to je Olympique Lyon.

Lyon skončil v tabulce na sedmém místě a cítil, že se závěrem ročníku nadechne k hvězdnému obratu, který mu zajistí lepší výchozí postavení. I proto šéf klubu Jean-Michel Aulas trval na tom, aby se sezona dohrála alespoň stylem playoff. Jeho volání však nebylo vyslyšeno. 

„Vyhradili jsme si právo se proti tomuto rozhodnutí ohledně ukončení ligy odvolat a nyní jej využíváme. Požadujeme finanční náhrady škody, které nám byly způsobeny,“ zmiňoval Aulas s tím, že samotná částka sahá až k několika desítkám milionů eur.

„Rozhodnutí ministra sportu je spojeno s datem 3. srpna, které UEFA nijak neeviduje. S předsedou vlády a ministrem zdravotnictví tedy můžeme podrobně prozkoumat zdravotní protokol schválený všemi evropskými zeměmi a pokusit se dojít k nějakému závěru, protože se silně domnívám, že současné stanovisko ohledně ukončení sezony není správné,“ naznačoval, že verdikt týkající se konce ročníku padl na základě chybného úsudku, neboť si vedení soutěže myslelo, že mají být všechny ligy podle UEFA dohrány v onom zmíněném termínu do 3. srpna, nikoliv déle. 

Jean-Michel Aulas se následně nechal slyšet, že se mu nelíbí ani prapodivná kalkulace toho, kdo po neúplných 28 ligových kolech postupuje do evropských soutěží, kdo z Ligue 1 sestupuje a kdo tam naopak postupuje. „V naší stížnosti budeme žádat důkladné přezkoumání všech těchto rozhodnutí, která podle mě nejsou správná,“ uzavřel v rozhovoru pro francouzský deník L’Equipe šéf Lyonu.