Látal: Po kondiční stránce jsme připraveni, tu herní musíme ještě doladit

Látal: Po kondiční stránce jsme připraveni, tu herní musíme ještě doladit

Než bylo ligové dění napříč českou nejvyšší soutěží přerušeno, nesla se Sigma na poměrně slibné sérii, kterou narušovala jenom venkovní prohra s Opavou. Kromě tohoto zaváhání přišly výhry nad Teplicemi, Spartou nebo Jabloncem a všechny jistě zajímá, zdali na to svěřenci trenéra Látala dokáží navázat.

Po tak dlouhé pauze, která mimo jiné trvá již od 12. března, se spousta lidí domnívala, že největší potíží bude ta kondiční stránka věci. Dle toho, co měl ovšem trenér Olomouce možnost vidět a jak hráči pilně dodržovali individuální tréninky, v tomto problém nebude. 

„Po kondiční stránce jsme připraveni, ještě budeme potřebovat doladit herní stránku,“ zmiňoval hlavní týmový architekt Radoslav Látal, který poukazoval zejména na to, že se při trénincích v omezeném režimu zatím nedá věnovat všemu. „Fotbal se hraje 11 na 11, takže potřebujeme nacvičovat rozehrávku, presink a další herní situace. To zatím nemůžeme,“ uváděl v rozhovoru na klubovém webu.

O budoucnosti Fortuna ligy se rozhodne na jednání grémia během 12. května. Prognózy ohledně pokračování jsou zatím velmi pozitivní, po vzoru Německa nebo Polska by mělo dojít k brzkému pokračování soutěže.

„Až se to rozeběhne, budeme chtít navázat na hru, kterou jsme se prezentovali před přerušením soutěže. Některé herní prvky musíme do kluků znovu dostat, ale věřím, že podstatnou část si rychle vybaví,“ pokračoval Látal, jenž si byl vědom zároveň i toho, že nás v případě restartu sezony čeká poměrně nabitý herní program. „Bude to pro každé mužstvo stejné. Bylo by fajn, aby všichni hráli v jednotném režimu třeba středa – neděle. Kdyby některá mužstva hrála úterý – sobota a jiná středa – neděle, nevím, jestli by to bylo optimální. Někdo by měl na regeneraci den navíc a v tak náročném programu bude jistě regenerace a odpočinek hrát roli,“ doplnil pro klubové stránky Látal.