Věhlasná jednička Ajaxu je podle předchozí úmluvy na odchodu. Radost z toho mají Mourinho s Lampardem

Věhlasná jednička Ajaxu je podle předchozí úmluvy na odchodu. Radost z toho mají Mourinho s Lampardem

Současný manažer Ajaxu Erik ten Haag přiznal obavy, že se během následujícího přestupového období bude muset rozloučit se svou brankářskou hvězdou.

V červenobílém dresu amsterdamského celku momentálně chytá André Onana. Jedná se o čtyřiadvacetiletého talentovaného gólmana, který už sám začíná cítit, že svůj klub kvalitami přerostl. A téže pocit mají i skauti z jiných velkých týmů, jež se o hráče začali zajímat.

Mezi předními kluby stojí za zmínku nepochybně Mourinhův Tottenham, kde pomalu, ale jistě dosluhuje kapitán Hugo Lloris, který v rozhovoru pro France Football přiznal, že má u Spurs platnou smlouvu až do roku 2022, nicméně sám netuší, zdali ji naplní.

„Ve fotbale se mění věci tak rychle. Kdo ví, kde budu za rok. Možná to bude Anglie, možná ale i USA,“ zmiňoval Lloris, čímž ponechával svůj osud jisté náhodě.

V případě Onany, jenž v této sezoně posbíral 15 čistých kont v 37 zápasech, si Ajax bude žádat alespoň 25 milionů liber. Deník Goal navíc přichází se zprávou, že by vedle Tottenhamu mohla nového brankáře chtít i Chelsea, která stále není přesvědčena kvalitami Kepy Arizabalagy.

„André je velice důležitou částí naší hry, opravdu neradi bychom o něj přišli… Bohužel je ale také pravda, že spolu máme od minulého roku úmluvu, že když se objeví správná nabídka ze správného klubu, pak ho necháme jít, aby se mohl i nadále vyvíjet,“ sdělil trenér Ajaxu Erik ten Haag. Případným zájemcům teď už jenom stačí, aby splnili výše zmíněné podmínky.