Tvrdíkovo jednání považuji za manipulativní, reaguje šéf Ligové asociace, pro něhož je prioritou dohrát sezonu

Tvrdíkovo jednání považuji za manipulativní, reaguje šéf Ligové asociace, pro něhož je prioritou dohrát sezonu

Poměrně přísné vyjádření Jaroslava Tvrdíka nezůstalo bez odezvy. Předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda, jenž byl slovně napaden, se domnívá, že jde o manipulativní výroky.

Šéf Slavie se totiž rozhodl vyjádřit svou nespokojenost s tím, jak LFA snad jako jediná v Evropě nezvládá situaci v rámci právě probíhající virové pandemie. Svůj hněv se Tvrdík dokonce nebál promítnout do tvrzení, že kdyby současné tabulce Fortuna ligy vévodila Plzeň, pak by se soutěž ukončila a žádná nadstavba by se nehrála. Ale protože vede Slavie, pak se bude hrát až do poslední možné chvíle.

„Manipulativní výroky pana Tvrdíka nepovažuji za rozumné obšírně komentovat. Zájmem LFA musí být učinit maximum pro to, aby se tento soutěžní ročník mohl dohrát na hřišti. To je mé silné přesvědčení, podpořené jasným doporučením UEFA,“ zněla odpověď Dušana Svobody, který kromě role v Ligové fotbalové asociaci působí také ve vedení fotbalového svazu i Sparty.

„Nepovažuji za nutné si dále něco vzkazovat přes média a očekávám věcnou diskuzi na půdě Ligového grémia, která bude založena alespoň na elementární znalosti fotbalových norem a ne na snaze se zalíbit a získávat si politické body do budoucna,“ doplnil ve svém prohlášení Svoboda, jenž si všechny předměty k diskuzi ponechává na úterý 12. května, kdy nám budou oznámeny další informace týkající se budoucnosti obou českých nejvyšších soutěží. Jak jsme ovšem mohli slyšet, primárním záměrem je ročníky dohrát.