Stanciu by mohl po roce opět z Prahy odejít. O hvězdu Slavie stojí tým, který sešívaní vyřadili v LM

Stanciu by mohl po roce opět z Prahy odejít. O hvězdu Slavie stojí tým, který sešívaní vyřadili v LM

Nicolae Stanciu loni v létě přestoupil z Al-Ahli do Slavie a vyvolal tím velkou kontroverzi, neboť v minulosti strávil rok v konkurenční Spartě. Ani ve Slavii by ale nemusel setrvat déle než jednu sezónu, ve hře je totiž i jeho letní odchod ze Sinobo Stadium.

Stanciu začínal s fotbalem v rodném Rumunsku, vypracoval se až v tahouna nejlepšího domácího týmu Steauy Bukurešť, nyní FCSB, a poté přestoupil do belgického Anderlechtu, tam ale přišel o místo v základní sestavě a situace využila Sparta, jenž přitáhla na Letnou rumunského reprezentanta jako velkou hvězdu.

Během sezóny na Letné předváděl Stanciu skvělé výkony, Spartě se ale moc nedařilo, vicekapitán týmu pak vyslyšel nabídku saúdskoarabského týmu Al-Ahli a odešel do arabského světa. Tam měl ale problémy s dostáváním výplaty a poté se rozhodl vrátit do Evropy. Údajně byl ve hře i návrat do Sparty, místo toho ale Stanciu vyslyšel nabídku čerstvého mistra Slavie a po kritice fanoušků Sparty podepsal smlouvu právě ve Vršovicích.

Po sezóně ve Fortuna lize by se ale mohl vrátit do Rumunska. Stanciu je totiž podle všeho prioritou týmu CFR Kluž, který vypadl se Slavií v předkole Ligy mistrů a letos se tak účastnil pouze Evropské ligy. Sám hráč se údajně návratu do Rumunska nebrání, problém by však mohla být přestupová částka. Slavia si za něj totiž účtuje devět milionů euro, což bude pro Kluž velmi nereálná suma k zaplacení. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.