Na dvou místech naštípnutý palec? Vacek se na spoluhráče Pulkraba nezlobil

Na dvou místech naštípnutý palec? Vacek se na spoluhráče Pulkraba nezlobil

Zatímco drtivá většina prvoligových fotbalistů stojí teprve od startu koronavirové krize, zkušený záložník Bohemians Praha 1905 Kamil Vacek je mimo hru kvůli nalomenému palci na noze již od února, kdy se soutěž teprve nadechovala k jarní části.

Na tréninkové jednotce ho zranil vlastní spoluhráč Matěj Pulkrab, s tím, že se díky naštípnutí vyhnul operaci i sádrové fixaxi...

"Bylo by to kontraproduktivní, protože palec byl jenom na dvou místech naštípnutý. Měl jsem ho zavázaný a musel prostě čekat," ozřejmil na sport.cz exsparťan, který se nezlobil ani na svého ofenzivního kolegu. "Bylo mu to hrozně líto, ale já mu říkal, ať si z toho nic nedělá. Takových soubojů je strašně moc, žádný zaviněný zákrok."

V poslední době se na něj trable přímo lepily. "Smůla, ale jsou horší věci. V závěru loňské sezony jsem prodělal boreliózu a během letošní zimní přípravy se dostával konečně do rytmu. Měl jsem velikou radost a diagnóze jsem v první moment nechtěl uvěřit," přiznal v interview pro sport.cz dvaatřicetiletý středopolař.

Díky zdravotní i koronavirové pauze však měl alespoň spoustu času na rodinu, do níž kromě partnerky Moniky patří i jeho dva synové Mateo a Sebastian. "Kluci jsou dost živí a je s nimi sranda. Mladší se už staví na nohy, pomalu za ním musíme běhat stejně jako za Mateem, který chce být pořád venku. Baví ho lítat, furt by někde něco vymýšlel. Ale jsme rádi, že má pohyb v sobě. Naučil jsem se chodit spát dost brzo, abych vydržel celý den," zakončil s úsměvem na serveru sport.cz exreprezentační záložník, jenž v minulosti prošel také Bielefeldem, Chievem Verona, Piastem Gliwice, Makabi Haifa, Slaskem Wroclaw či Odense.