Chiellini se opřel do bývalých kolegů: Melo byl nejhorší z nejhorších, Balotelli zase na facku

Chiellini se opřel do bývalých kolegů: Melo byl nejhorší z nejhorších, Balotelli zase na facku

Jeden ze symbolů nynější úspěšné éry Juventusu Turín Giorgio Chiellini dokončuje svou knižní autobiografii, ze které už se povedlo italskému tisku získat pár pikantností...

Ty se týkají jak jeho bývalého spoluhráče z italské reprezentace Maria Balotelliho, jehož lze nyní zastihnout v Brescii, tak jeho někdejšího týmového kolegu z trikotu Bianconeri Felipe Mela, který si po turínské éře zahrál za Galatasaray i Inter a aktuálně už působí v rodné Brazílii v barvách Palmeiras.

Ofenzivně laděný "Super Mario", který také prošel Nerazzurri, které Chiellini vůbec nemusí, se mu znelíbil již před sedmi lety. "Na Poháru FIFA v roce 2013 s domácí Brazílií nám vůbec nepomohl. Zasloužil by si facku. Je negativní osobou, která nemá vůči týmu žádný respekt. Někteří si mysleli, že patří mezi pět nejlepších hráčů světa. Nikdy bych ale nemyslel, že vůbec může figurovat v první desítce nebo dvacítce," kroutil hlavou pětatřicetiletý veterán, jenž působí v áčku Staré dámy patnáct let a jeho konto zatím zdobí osm titulů a čtyři triumfy v Coppa Italia.

Šestatřicetiletý Kanárek, jenž přišel na Juventus Stadium před více než dekádou z Fiorentiny, to však schytal ještě víc. "Melo byl ještě horší, řekl bych nejhorší z nejhorších. Nedokážu vystát lidí, kteří nemají respekt vůbec před ničím. Vždy to s ním byl boj a vždycky šel proti proudu. Trenérům jsem říkal, že je to shnilé jablko," nebral si servítky stoper.

Za všechny ty roky zažil ve vekloklubu celou plejádu borců, ti dva mu však evidentně utkvěli víc, než jiní."Nikdy jsem se moc nestaral o ostatní a nemusel jsem být nejlepším přítelem každého, ale tito hráči šli za akceptovatelný limit. Problém není to, že hraješ dobře nebo špatně, když si dáš den volno. Pokud ale nemáš žádný respekt a vevnitř jsi prázdný, není to dobré," uzavřel renomovaný střední obránce se 103 mezinárodními starty za Itálii, jenž zůstal barvám Juve věrný po celou svou profesionální etapu.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.