Sivok: Šest sedm anglických týdnů mužstva jako České Budějovice nezvládnou

Sivok: Šest sedm anglických týdnů mužstva jako České Budějovice nezvládnou

Jihočeský stoper Tomáš Sivok, jehož klub je po čtyřiadvaceti kolech na průběžné osmé pozici se stejným ziskem jako sedmý Liberec, sice původně počítal s tím, že bude za pár týdnů končit kariéru na plném Střeleckém ostrově před fanoušky a celou rodinou, ale už se smířil s tím, že to tak nebude.

Nyní už mu jde jen o to, aby se prvoligové dění alespoň dokončilo. "Chci hrát už kvůli trenérovi a spoluhráčům. Bylo by mi strašně líto, kdybychom tuhle sezonu dohrát nemohli, když ji máme tak dobře rozjetou. Kdy zase se Budějovice takhle dají do kupy?," vyprávěl v interview pro idnes.cz exreprezentant.

Restart soutěží považuje za přínosný i kvůli samotným hráčům. Ne každý je totiž zabezpečen. "Kde nejsou vysoké platy, tak každá tisícovka, která vám nepřijde, je znát. Když někdo bere 300 tisíc a 50 mu vezmou, asi se ho to tolik nedotkne. Ale když máte čtyřicet padesát tisíc, z toho vám patnáct dvacet nepřijde, tak je to složité. Právě i kvůli těmhle klukům chci hrát," podotkl na idnes.cz někdejší střední obránce se zkušenostmi z italské, turecké či izraelské nejvyšší soutěže.

Byť Sivok jednoznačne dohrát chce, jde mu o program. "Jestli by se mělo šest sedm týdnů hrát sobota, středa, sobota, tak to mužstva jako České Budějovice nezvládnou. Nebo jen těžko. Já jsem fotbal hrál dlouho a dva zápasy v týdnu zažil. Není to legrace ani pro vrcholové sportovce. Proto mají špičkové kluby, které hrají poháry a spoustu zápasů, hodně široký kádr, aby hráče mohli šetřit. V českých podmínkách je opravdu těžké hrát v takovém tempu. Většina mančaftů spoléhá na čtrnáct hráčů, k tomu má mladší kluky. Do toho cestování. V klubech nemáte tolik lidí, kteří se o hráče starají. Jen já zaměstnám fyzioterapeuta na hodinu a půl," doplnil na idnes.cz šestatřicetiletý rodák z Pelhřimova.

A co by tedy navrhoval? Určitě o něco volnější program, s tím, že by nevadilo ani to, že se sezona protáhne až do hlubokého léta, přesněji do konce července. "Za mě by bylo rozumné, pokud se bude hrát jeden týden dvakrát a další týden by byl klasický režim. Sobota, středa, sobota a pak až zase sobota. Myslím si, že by to nebylo nic proti ničemu. Nenaruší to ani přípravu na nový ročník. Z vlastní zkušenosti vím, že když si deset čtrnáct dnů odpočinete, tak nic neztratíte. Proč by měla být před sezonou pětitýdenní přestávka? Nemusí. Hráči by kratší přípravu určitě uvítali. Musíme zvážit, jak hráče nezavařit a předejít zbytečným zraněním," uzavřel na idnes.cz defenzivní veterán, jenž předpokládá na úterním grémiu taktickou hru.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.