Sivoka láká manažerská role: Kdyby přišla Sparta, bylo by to pro mě hodně zajímavé

Sivoka láká manažerská role: Kdyby přišla Sparta, bylo by to pro mě hodně zajímavé

Šestatřicetiletý Tomáš Sivok letos v létě ukončí kariéru, ať už se bude Fortuna:liga dohrávat, nebo ne. 

Před časem usiloval o vstup do vlastnických struktur Dynama České Budějovice, což mu ovšem nevyšlo. Co tedy bude dělat na podzim?

"U fotbalu chci zůstat, to je jasný. Lákala by mě manažerská role, ale nikam se necpu. Mám v hlavě, jak to chci dělat, jak by to mělo vypadat. Když se otevřou hranice, chtěl bych cestovat a v cizině omrknout, jak to tam dělají. A když pak přijde nabídka, tak ji zvážím," ozřejmila na serveru idnes.cz současná jihočeská šestka, která už se pohybuje v profesionálním fotbalu přesně dvě dekády.

Pokud jde o konkrétní štaci, v domácích podmínkách pro něj připadají v úvahu pouze dvě destinace - Letná a Střelecký ostrov, na němž ovšem některým lidem nemůže přijít na jméno a v tuto chvíli je reálnější funkcionářský návrat do metropole...

"V Budějovicích jsem chtěl zůstat za určitých podmínek, ale to nevyšlo. Kdyby přišla Sparta, bylo by to pro mě hodně zajímavé. Ale to předbíhám. Je jasné, že k oběma klubům mám nejblíž. V Budějovicích jsem vyrostl a Spartě odmalička fandím," připomněl na idnes.cz bývalý stoper Udinese, Besiktase, Bursasporu i Maccabi Petah Tikva, jenž se vrátil do českého prostředí loni na podzim.

Letenským "S" už v minulosti prošel dvakrát - jednak v letech 2002 - 2007 a jednak v roce 2008, než se přesunul do Süper Lig.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.