Váchu čeká prodloužení: Pokud bude mít Sparta zájem, abych v ní byl, tak budu a budu šťastný

Váchu čeká prodloužení: Pokud bude mít Sparta zájem, abych v ní byl, tak budu a budu šťastný

Se svou rolí u sparťanské rezervy je brzy jednatřicetiletý exreprezentant Lukáš Vácha spokojen. To vše i přesto, že se nachází v dotyčné fázi kariéry až v ČFL.

"Vnitřně je pro mě důležité, aby ke mně někdo z kluků v uvozovkách vzhlížel, což tak je. V áčku už to nešlo, protože jsem nebyl na hřišti. Nikoho jsem nemohl přesvědčit o tom, že jsem dobrý fotbalista. Pak těžko můžete někomu v kabině říct: Mělo by to být takhle a takhle. Sdělit svůj názor a o něco ho opřít. V béčku mohu hrát, trénovat, kluci mě viděli v televizi nebo na Spartě. Respektují mě – a já respektuju je. Proto to funguje," vyprávěl v interview pro Deník sport lídr strahovského béčka slavného "S".

V tabulce třetí ligy jsou sparťanští mladíci druzí za Táborskem a svůj podíl na tom mají radi i vliv bývalého hráče Slovanu Liberec. "Tři čtvrtě roku jsem s kluky pracoval, snažil se jim předat zkušenosti, jak je to v profesionálním, dospělém fotbale, aby si na to u mě mohli sáhnout. A pět z nich teď trénuje s A týmem, jeden je v ligovém mančaftu, dva kluky chtěli už v zimě do druhé ligy. Vidím jejich vývoj. Vůbec neříkám, že je to díky mně, ale cítím, že něco budujeme, Sparta, trenéři, potažmo já. To se mi líbí a naplňuje mě to. Máme cíl a všichni za ním jdeme, chceme ho splnit," pokračoval na stránkách Sportu Vácha.

Smlouva s klubem mu však končí již na konci příštího měsíce. Jak to bude dál? "Měli bychom dolaďovat prodloužení, zase na rok. Dokud budu moct v roli, kterou mám, na hřišti fungovat, chci ji zastávat. A pokud bude mít Sparta zájem, abych v ní byl, tak budu. Jestli to klapne, budu šťastný. Budu dělat to, co mě baví a co miluju. Pro mě je teď cílem být zdravý a hrát," upozornil na serveru iSport.cz odchovanec Slavie, jíž opustil před čtrnácti lety.

To, že by se svými výchovnými metodami připravoval na budoucí trenérskou profesi, si ovšem nemyslí. "Úplně takhle to neberu. Každý vám řekne, že chce hrát, dokud to půjde. Drápat se ještě někam, něco si dokazovat, je v mém případě strašně složité. Spousta věcí mě limituje. To, co by chtěly srdce a hlava, nezvládá tělo. Myslím, že až člověk skončí, otevře se před ním spousta dveří. Můžu být připravený, ale i když nějaké myšlenky, nápady mám, v téhle chvíli si nedokážu představit, co bych měl dělat. Aby mě to bavilo tak, jako teď s kluky v béčku ve Spartě a v roli, kterou mám. Může se stát cokoli, ale být trenérem? To je daleko. Alespoň doufám," zakončil na portálu isport.blesk.cz štítový záložník, jenž je majetkem nejslavnější domácí značky od roku 2013.