Juventus povolil Higuaínovi delší pobyt v Argentině, kam ho láká zpět River Plate

Juventus povolil Higuaínovi delší pobyt v Argentině, kam ho láká zpět River Plate

Dvaatřicetiletý forvard Gonzalo Higuaín už se nalézá v rodné vlasti téměř dva měsíce a svůj pobyt v Argentině si ještě o něco protáhne.

Od vedení turínských Bianconeri totiž dostal svolení, že se může na Apeninský poloostrov vrátit o pět dní později, s tím, že důvodem není koronavirová krize, nýbrž to, aby mohl dál trávit čas se svou vážně nemocnou matkou.

Do Argentiny by se však mohl vrátit opět v blízké budoucnosti. Na serveru Fichajes.net se totiž psalo o zájmu River Plate, což je jeho první klub, v jehož barvách střílel branky již v sezonách 2005/2006 a 2006/2007 a byl to právě velkoklub z Buenos Aires, díky němuž se odrazil do Evropy a hlavně k dlouholetému angažmá v Realu Madrid.

Jihoamerický gigant, který by ho rád přivítal letos v létě, byl v momentě přerušení argentinské Superligy na druhém místě s jednobodovou ztrátou na Boku Juniors a bez debat zápolil již o svůj třiatřicátý titul.

Momentálně je nejlepším střelcem dotyčného týmu čtyřiadvacetiletý Kolumbijec Rafael Borré, jenž má být opět váben na Starý kontinent, na němž už se mihl před pár lety v trikotu Villarrealu. Higuaín by mohl přijít jako přímá náhrada a River Plate sloužit podobně jako o čtyři roky starší Carlos Tévez konkurenčí Boce.

V přerušeném ročníku 2019/2020 nastoupil oblíbený útočník Maurizia Sarriho, jenž s ním pracoval jak v Neapoli, tak v Chelsea, do 34 soutěžních duelů, v nichž se mu podařilo osmkrát skórovat.