Předsedou ligy bude opět Svoboda, nikdo jiný se mu nepostaví

Předsedou ligy bude opět Svoboda, nikdo jiný se mu nepostaví

Šéfem ligy zůstává Dušan Svoboda navržený pražskou Spartou. Nemá žádného protikandidáta, a tak místopředseda Sparty obhájí post předsedy. Naopak slávistický sportovní ředitel Jan Nezmar se rozhodl do ligového výboru už nekandidovat.

Do čela LFA tak usedne Dušan Svoboda (Sparta). Místopředsedou Ligového výboru pro 1. ligu bude Adolf Šádek (Plzeň), pro 2. ligu Petr Heidenreich (Ústí).

V Ligovém výboru (LV) nadále budou působit Dariusz Jakubowicz (Bohemians) a Václa Brabec (Baník), jejichž mandát vyprší až v následujících letech. O jedno uvolněné křeslo na pozici člena LV za první ligu bude kandidovat čtveřice Tomáš Bůzek (Slavie), Zdeněk Grygera (Zlín), Libor Kleibl (Liberec) a Ladislav Minář (Olomouc). Na jednu pozici v LV za druhou ligu bude usilovat dvojice Richard Jukl (Hradec Králové) a Tomáš Linhart (Chrudim).

V kontrolním výboru nadále zůstanou Petr Hort (Karviná) a Vít Zavřel (Pardubice). K nim Ligové grémium bude volit třetího člena místo Tomáše Bůzka. Na výběr je mezi Zdeňkem Grygerou a Liborem Kleiblem.  

Kluby budou v úterý (12. 5.) také hlasovat pro obnovení soutěže. Podle průzkumu Radiožurnálu je devět klubů ze šestnácti pro obnovení. Pro je Sparta, Jablonec, Plzeň, ale i Slavie, ta však není jednoznačně pro.