Chrudim ulovila obránce z Pobřeží slonoviny, kouči připomíná slávistu Tijaniho

Chrudim ulovila obránce z Pobřeží slonoviny, kouči připomíná slávistu Tijaniho

Východočeská Chrudim, která v úvodu pracovního týdne v Uhříněvsi těsně podlehla Bohemians Praha 1905, ulovila defenzivní posilu z Pobřeží slonoviny.

Aktuálně desátý celek druholigového dění podepsalo perspektivního stopera Ahmeda Fofanu, který byl klubem čtyři týdny testován již v průběhu podzimu.

"Ahmed je urostlý stoper, ve kterém je velký potenciál. Trenér i vedení si ho chválilo. Usilovali jsme o něj a nyní jsou všechny formality vyřešeny," pochvaloval si chrudimský šéf Tomáš Linhart.

Spokojen je také hlavní trenér Jaroslav Veselý. "Ahmed s námi trénoval již na podzim, pak mu byla vyřízena víza a přijel den před jarní generálkou. Vidíme v něm potenciál. Je ale důležité, aby se naučil trochu česky, umí jen francouzsky, a tou kromě Jakuba Krčála u nás v kabině nikdo nehovoří," doplnil kouč.

I když bude s mladým borcem spousta práce zejména ohledně taktických věcí, předpoklady má a druhá česká liga by určitě nemusela být konečnou stanicí. Svému novému nadřízenému již ostatně připomíná nedávnou slávistickou akvizici Mo Tijraniho...

 "Na trhu jsme neviděli nikoho, kdo by připadal v úvahu, jeho příjezd nám pomohl. Připomíná mi Tijaniho ze Slavie, umí rozehrát, je důrazný, jak to ale u podobných hráčů bývá, je třeba vypilovat z hlediska taktické připravenosti," zakončil stratég mužstva, který by měl v případě odsouhlasení restartu soutěže nejprve vyrazit na půdu FK Fotbal Třinec.

Klokani ve stominutovém duelu přetlačili druholigovou Chrudim. Kdo vše byl v akci?

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.