Hlavní trumf jednoho z kandidátů na prvního muže Barcelony? Návrat Guardioly...

Hlavní trumf jednoho z kandidátů na prvního muže Barcelony? Návrat Guardioly...

Joan Laporta, jeden z kandidátů na nového předsedu Barcelony, by si přál mít u kormidla opět Josepa Guardiolu, jenž má však až do léta 2021 platný kontrakt na modré straně Manchesteru.

Sedmapadesátiletý Laporta řídil katalánský kolos z Camp Nou již v letech 2003 - 2010, s tím, že v roce 2008 to byl on, kdo podepsal přesunutí bývalého kouče Bayernu Mnichov z rezervy k áčku, se kterým v následujících letech vybojoval hned 14 různých trofejí.

"Pracuji na předsednické kandidatuře. V minulosti jsem už klub vedl a mám radost, že jsem zpátky. Až přijde správný čas, oslovím trenéra, který by podle mě měl v roce 2021 Barcelonu vést," citoval server server ceskatelevize.cz slova zkušeného funkcionáře.

Kvůli možným plusovým bodům se nebál svou volbu konkretizovat. "Byl bych moc rád, kdyby to byl Guardiola, ale teď je v City a rozhodnout se musí on. Barceloně nastavil laťku vysoko a hodně Katalánců včetně mě ho chce zpět," pokračoval na zmíněném portálu Laporta.

Vyhlídky Quiqueho Setiéna, jenž usedl na lavičku teprve letos v lednu, tedy nejsou směrem do budoucna příliš růžové. Tím spíš, že by na vábení domů mohl Guardiola slyšet i z toho důvodu, že Citizens i přes odvolání pořád hrozí dvouleté vyloučení z evropských pohárů.