Lyon potěšil anglické velkokluby. Aouar je k mání

Lyon potěšil anglické velkokluby. Aouar je k mání

Houssem Aouar je již dva roky v hledáčku Liverpoolu, v posledních měsících po něm touží také Manchester City. A nyní dostaly anglické kluby potěšující zprávu - díky předčasnému konci Ligue 1 bude Aouar k mání. 

Ligue 1 byla předčasně ukončena, Lyon v té chvíli okupoval až sedmou pozici a v příští sezóně tak bude bez evropských pohárů. To znamená jediné - poměrně rozsáhlý výprodej.

Odejít mají největší hvězdy klubu, tedy Memphis Depay a Houssem Aouar. O druhého jmenovaného se již dva roky zajímá Liverpool, od letošního roku po něm pokukují také v Manchesteru City a Juventusu.

Lyon nyní oznámil, že jednadvacetiletý záložník, jenž letos nasázel devět branek a přidal sedm asistencí, je na prodej. Zájemce ale podle L'Equipe musí nabídnout minimálně 50 milionů eur.

A to může být poměrně velký problém. Kvůli nynější situaci se totiž neočekávají velké přestupové sumy, na řadu by častěji měly přicházet výměny. Lyon ale o hráčskou kompenzaci nestojí, kvůi absenci evropských pohárů potřebuje výrazné finanční injekce.