Nebaví mě trénovat sám, už se nemůžu dočkat, až se potkám s klukama, hlásí Krejčí

Nebaví mě trénovat sám, už se nemůžu dočkat, až se potkám s klukama, hlásí Krejčí

Exsparťanský křídelník Ladislav Krejčí patří k těm, kteří si museli odkroutit hned dvě karantény. Jednu absolvoval v březnu po návratu do Česka a druhá - ta italská - mu končí tuto středu...

Kabina v Boloni už mu chybí. "Samozřejmě, bez spoluhráčů, bez každodenního života v kabině, bez legrácek, to určitě není ono. Fotbal je kolektivní sport, také proto jsem si ho vybral. Rozhodně mě nebaví trénovat sám, už se nemůžu dočkat, až se potkám s klukama, až s některými z nich vyběhnu na hřiště. Přestávka je strašně dlouhá," připomněl v rozhovoru pro magazín Gól člen širšího kádru české reprezentace.

Na sever Apeninského poloostrova se v úvodu května vrátil sám. "Rodinu jsem nechal v Praze. V Česku je situace jednodušší, příznivější. Manželka s dcerkou Nelou můžou chodit ven. Nebo odjet na chalupu. V Boloni by musely být čtrnáct dnů zavřené doma. Máme sice u bytu terasu, ale ven na procházku by nemohly, což by byla komplikace," pokračoval sedmadvacetiletý záložník, jehož slova nabídl portál gol.cz.

Jak se cítí po dvouměsíční ryze individuální přípravě, u níž navíc ještě není jasné, jestli k něčemu bude, protože se stále nerozhodlo o restartu Serie A? "V tomto smyslu je situace složitá. Od přerušení ligy uběhly skoro dva měsíce. Po sezoně bývá šest týdnů volno, už po čtyřech týdnech se začínám sám připravovat. Období od startu letní přípravy do ostrého zápasu trvá sedm, osm týdnů. Postupně běháte, nabíráte herní kondici, začnete hrát přáteláky. Všechno směřuje ke generálce. Jak by to ale bylo nyní, pokud by se pokračovalo, není jasné. Za příklad je dáváno Německo. Jenže když jsem mluvil s Pavlem Kadeřábkem, je to přeci jen jiná situace. Trénují výrazně déle, na individuální přípravu navázaly poměrně brzo týmové tréninky. Chápu, že bundesliga začne. Ale jak to bude po dvou měsících pauzy v Itálii, nevím," doplnil na gol.cz dvojnásobný mistr české ligy, jenž se přesunoval do Itálie před necelými čtyřmi lety za 4 miliony eur.

Hráč desátého celku Serie A se mimo jiné obává i zvýšeného rizika ohledně zranění, ale už se upíná ke konkrétnímu termínu, kdy by se vše mělo opět posunout. "Víme, že do 18. května můžeme na trénincích pouze individuálně běhat. Pak se uvidí, jaká bude epidemická situace v Itálii, jestli se koronavirus podařilo stabilizovat. Jak říkám, jsme na čekané," uzavřel v rozhovoru pro Gól Krejčí, který si v přerušeném ročníku připsal deset ligových startů a jednu trefu.