Sparta nasázela Jihlavě 10 gólů, ale přišla o Graiciara. Jak hodnotili dvě jasné výhry Dočkal s Kotalem?

Sparta nasázela Jihlavě 10 gólů, ale přišla o Graiciara. Jak hodnotili dvě jasné výhry Dočkal s Kotalem?
OBSAHUJE OHLASY

Druhé květnové úterý změřila Sparta síly s předním celkem druhé nejvyšší soutěže Vysočinou Jihlava, se kterou se tu a tam utkává v přípravě a na níž v této sezoně narazila také ve třetím kole MOL Cupu.

Na tehdejší venkovní výhru 2:1 navázala dvojnásobným úspěchem ve strahovském dvojzápase, s tím, že ten první ovládla poměrem 6:1 a v tom druhém dopadlo utkání výsledkem 4:1.

Dohromady tedy nasázelo letenské "S" hned deset přesných zásahů, o které se kromě jednoho vlastního ogólu podělilo devět různých střelců, a sice Hložek, Dočkal, Costa, Karlsson, Tetteh, Hancko, Trávník, Vindheim a Kozák.

Stínem a černým puntíkem za zápasem je nepříjemné zranění mladého forvarda Martina Graiciara, který si přivodil zlomeninu klíční kosti a pakliže se bude Fortuna:liga v brzké době dohrávat, bude to bez účasti kmenového hráče Fiorentiny.

Sparta šla do akce poprvé od osmého březnového dne, což už jsou více než dva měsíce. "Pauza byla dlouhá a ten první zápas je vždycky jiný, neurovnaný, to je velký rozdíl pak oproti soutěžním utkáním. Jsem rád, že jsme si po dlouhé době zahráli. Kondičně jsme nachystaní dobře, ale musíme pracovat na součinnosti a na tom, abychom byli kompaktnější," citoval web sparta.cz jednoho z lídrů kabiny Bořka Dočkala.

A jaké dojmy měl hlavní trenér vítězů Václav Kotal? "Přestávka byla strašně dlouhá, i na hře bylo vidět dost nedostatků, technických chyb. Je potřeba, abychom se do toho zpátky dostali co nejrychleji, abychom zase měli ten komfort při pohybu na trávníku. Nebude to nic snadného. Musí se projevit individuální kvalita hráčů, na kterou pak musí navázat kolektivní výkon. Vyzkoušeli jsme hráče v trochu jiném rozestavení, v jiných pozicích, než bývají zvyklí. Dopředu to od nás bylo zajímavé, na obraně musíme pracovat, lepší týmy by nás dokázaly potrestat," ozřejmil na stránkách sparta.cz nástupce Václava Jílka.

Co kondiční stránka? "Tam není problém, dělaly se laktátové testy a žádná únava na hráčích není znát, to nebude problém. Chybí ale herní kondice, návyky a automatismy, které potřebujete, ty zatím postrádáme," doplnil velezkušený Kotal, který uvedl, že bez diváků se budou muset hráči motivovat sami.

Cassano ukazuje na Spartu a italským klubům radí, koho by z ní měly koupit...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.