Hušbauer: Už bych chtěl vědět, co se mnou bude v létě, jestli zůstanu, nebo se vrátím do Slavie

Hušbauer: Už bych chtěl vědět, co se mnou bude v létě, jestli zůstanu, nebo se vrátím do Slavie

Když byl celý tým Dynama Drážďany poslán týden před opětovným rozjezdem druhé bundesligy do karantény, třicetiletého středopolaře Josefa Hušbauera to mimořádně rozzlobilo.

"Ondra Petrák říkal, že byl v šoku, já bych použil ostřejší slova. Byl jsem hodně naštvanej. Slíbili, že když se někdo nakazí, tak půjde do karantény jen ten dotyčný a týmu se týkat nebude. A najednou jsme v karanténě celý tým," kroutil hlavou bývalý záložník Sparty s krátkou minulostí v Serii A.

O osudu posledního celku tabulky, jemuž hrozí pád o soutěž ní, se rozhodne uprostřed pracovního týdne. Právě tehdy totiž budou o vzniklé situaci jednat zbylé kluby. "Netuším, jestli ostatní kluby přijmou nějakou dohodu. Nedokážu si představit, že nám po čtrnácti dnech v karanténě řeknou: Příští víkend hrajete. Vždyť jsme teprve měli dva společné tréninky," upozornil v interview pro sport.cz zkušený fotbalista, jenž dosud nastoupil v soutěži do šesti duelů s bilancí jedné branky a jedné žluté.

Sám někdejší hráč Viktorie Žižkov, Příbrami či Baníku Ostrava by soutěž ukončil. "Navíc hrajeme o záchranu, takže pro nás je nereálné, aby soutěž pokračovala. Budeme minimálně měsíc mimo hru, ostatní týmy budou mít třeba tři kola do konce a my teprve budeme začínat? Nevím, jak to chtějí udělat, aby byla soutěž regulérní a všichni měli stejné šance. Jediné, co mě napadá, je to ukončit," doplnil na sport.cz trojnásobný vítěz české nejvyší soutěže z let 2014, 2017 a 2019.

Hušbauer, jenž na stadionu Rudolfa Harbiga pro více než 32 tisíc diváků, pouze hostuje ze Slavie, navíc stále neví, co s ním bude v ročníku 2020/2021. Pokud by se mělo Dynamo poroučet o soutěž níž do třetí ligy, asi by u toho být nechtěl. "Štve mě to, ale teď nikdo neví, co bude. Jestli se bude hrát, nebo ne. Už bych chtěl vědět, co se mnou bude v létě, jestli zůstanu, nebo se vrátím do Slavie," zakončila na sport.cz zimní posila Drážďan, jejíž předností je technika a slabostí rychlost.