Chtěl bych se Spartou ještě vybojovat nějakou trofej, hlásí Costa, který nemusí opustit Prahu ani po konci letenské smlouvy

Chtěl bych se Spartou ještě vybojovat nějakou trofej, hlásí Costa, který nemusí opustit Prahu ani po konci letenské smlouvy

Jeden z nejcennějších obránců Zimbabwe Costa Nhamoinesu už je součástí sparťanského prostředí necelých sedm let a za tu dobu si Prahu oblíbil natolik, že ji považuje za svůj druhý domov.

Protože mu však již za pár týdnů vyprší na Letné smlouva, otázku co dál ještě čtyřiatřicetiletý defenzivní univerzál vyřešenou nemá. "Stále mám platnou smlouvu a tu dodržím. Dál se uvidí," pronesl v interview pro sport.cz hráč s dlouhou minulostí v polské Ekstraklase.

Na konec a odchod z Evropy ještě v žádném případě myšlenky nemá. To vše i přesto, že již nepatří mezi perspektivní. "To je fakt, ale ani tohle ještě neřeším. Je mi 34 let, vím, že se konec aktivní kariéry blíží, já chci hrát co nejdéle. Pochopitelně mám v hlavě nějaké myšlenky a představy, zatím o nich nechci mluvit, nechávám si je pro sebe. Soustředím se na fotbal," pokračoval na sport.cz svěřenec Václava Kotala.

Pokud by mu to nevyšlo se Spartou, v české metropoli by se pro něj mohly naskytnout i jiné možnosti. "V Praze a samozřejmě ve Spartě se cítím opravdu dobře. Praha je můj druhý domov, je mi tu fajn, stejně jako když jsem v rodném Harare a Zimbabwe. Zatím ale opravdu teď budoucnost neřeším," doplnil na sport.cz.

Spojkou se zahraničními hráči už je teď ve slavném "S" a mohl by jí být i v dalších letech. "Naučil jsem se trochu česky a chtěl bych to využít. Třeba když sem přijdou mladí hráči z Afriky, mohu jim pomoci. Jak s jazykem, naučit je trochu česky, tak je seznámit se životem tady, s mentalitou, kulturou. Pro mladé Afričany, pokud nepřijdou do země, jejímž jazykem mluví a znají alespoň trochu její mentalitu, je to hodně náročné. A já bych jim mohl předat svoje zkušenosti, a nejen fotbalové," nechal se slyšet bojovný zadák, jenž se v klubu nejvíce kamarádí s dvojicí Georges Mandjeck a Benjamin Tetteh.

Aktuálně upíná své myšlenky na dohrání sezony, ve které si levý bek či stoper příliš nezahrál také kvůli zranění. "Hlavně chci hrát. Sice jsem v poslední době nastupoval víc na místě stopera, ale levého beka bych také zvládnul. Teď hlavně musím trenéra přesvědčit, že patřím do základní sestavy. Jsem fotbalista a chci hrát. Chtěl bych se Spartou ještě vybojovat nějakou trofej. Sparta mi hodně dala a já ji to chci vrátit na hřišti. Ale nemá smysl o titulu nebo poháru jen mluvit. Musíme makat, ukázat na hřišti, jak moc o trofeje stojíme a nějakou přinést na Letnou. Na konci sezony bych chtěl pohárovou trofej zvednout nad hlavu. I ta je cenná, když už na titul nedosáhneme," uzavřel Costa.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.