Horváth debutoval vítězně, Prostějov roznesl Sigmu, Dynamo zničilo Táborsko

Středeční dopoledne proti sobě svedlo třetí tým Fortuna:ligy s šestým týmem Fotbalové:národní ligy a i když byl papírový favorit jasný, nakonec se mohl v prvním měření sil po vynucené přestávce kvůli koronavirové krizi radovat outsider.

Ano, koučem Petrem Radou vedený Jablonec podlehl v prvním duelu proti druholigové Viktorii Žižkov rozdílem dvou branek, s tím, že obě trefy padly v posledních deseti minutách klání.

Zatímco v osmdesáté minutě se podařilo rozvlnit severočeskou síť křídelníkovi Egonu Vůchovi, jenž se zapsal do střelecké listiny z pokutového kopu, v devadesáté minutě dostal možnost pečetit skóre záložník Igor Súkenník.

V dalším utkání přehrál Páníkův Zlín taktéž druholigoý Fotbal Třinec, což zařídli Ikaunieks s Fantišem, jenž se ve druhém dějství postaral o dva přesné zásahy.

Zatímco Dynamo České Budějovice bez problémů přestřílelo Táborsko, Bohemians si proti Slovanu Liberec připsali remízový výsledek 1:1, s tím, že v barvách Klokanů vyrovnával šest minut před koncem Nešas.

Největší překvapení se zrodilo na Moravě - druholigový 1. SK Prostějov totiž rozstřílel Sigmu Olomouc 4:0, které nepomohlo ani to, že se na ploše vystřídali Yunis, Pilař, Chytil či Juliš.

Premiéru na trenérské lavičce poslední Příbrami si odbyl Pavel Horváth, jehož svěřenci udolali nejtěsnějším možným rozdílem Slavoj Vyšehrad.  Za celek sídlící u řeky Litavky nastoupili také tři mladíci z Viktorie Plzeň, kteří se středočeským mužstvem trénují a sice Pinc, Svoboda a Vais.

Středeční přípravy prvoligových a druholigových klubů:

FK Jablonec - FK Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)
Branky: 80. Vůch (pen.), 90. Súkenník.

Jablonec: Hrubý – Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob – Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovović (60. Černák) – Kubista – Chramosta.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Řezáč, Opluštil, Žežulka, Dudl – Súkenník, Nešický – Bazal – Vůch, Batioja, Nabijev

Odveta: FK Jablonec - FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 20. Velich, 56. Sýkora.

Jablonec: Hanuš – Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) – Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora – Velich.

FK Viktoria Žižkov: Soukup – Martan, Březina, Petrlák, Tusjak – Antl, Urbanec, Halgoš – Diviš, Bezdička, Szotkowski.

FC Fastav Zlín - FK Fotbal Třinec 3:1 (1:0)
Branky Zlína: 45. Ikaunieks, 60. Fantiš, 70. Fantiš.

Zlín - 1. půle: Dostál - Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas - Džafić, Conde, Jiráček, Vakho - Poznar, Ikaunieks. 2. půle: Rakovan - Cedidla, Buchta, Azatskyi, Bartošák - Fantiš, Hlinka, Martinez, Nečas - Chwaszcz, Janetzký.

Prostějov - Sigma Olomouc 4:0 (3:0)
Branky: 17. Kroupa, 27. Koudelka, 37. Koudelka (pen.), 76. Schuster.

SK Sigma Olomouc: 1. poločas: Reichl – Sladký (32. Šíp), Beneš (C), Štěrba, Kerbr – Zahradníček, Houska, Zmrzlý, González, Pilař – Yunis. 2. poločas: Mandous – Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek – Hála, Falta, Breite, Daněk, Chytil – Juliš.

Sk Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 5:1 (3:0)
9. Mészáros, 26. Šulc, 48. Granečný, 70. Brandner, 82. Táborský – 74. Uzlík.

Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Kopečný, Talovierov, Sivok, Kladrubský – Havelka, Javorek – Mészáros, Šulc, Granečný – Ledecký.

FC MAS Táborsko: Pecháček – Navrátil, Penc, Kučera, Havrda, Tolno, Janošík, Vozihnoj, Sima, Schramhauser, Alves.

Bohemians Praha 1905 - FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 84. Nečas – 45. Pešek

Bohemians Praha 1905: 1.poločas: Le Giang –⁠ Dostál, Bederka, Krch, Schumacher –⁠ Vodháněl, Květ, Levin, Vacek, Mosquera –⁠ Keita. 2. poločas: Valeš –Bartek, Hůlka, Kostl, Podaný – Vaníček, Hronek, Jindřišek, Novák - Nečas, Pulkrab

FC Slovan Liberec: 1.poločas: Nguyen – Mikula, Černický, Karafiát, Fukala –⁠ Hromada, Alibekov – Beran, Baluta, Pešek – Kuchta.

1.FK Příbram - FK Slavoj Vyšehrad 2:1 (1:0)
Branky: 6. Pinc (p), 73. vlastní - 80. Čvančara.

1.FK Příbram: Melichar - Pazdera, Šimek, Kleščík, Svoboda, Díl, Soldát, Hájek, Vais, Kříž, Pinc.

Baník proti Vítkovicím splnil povinnost, pro Kozla to ale bylo málo: Hráli jsme pomalu a staticky
Sparta nasázela Jihlavě 10 gólů, ale přišla o Graiciara. Jak hodnotili dvě jasné výhry Dočkal s Kotalem?