Česko-slovenský Superpohár se ruší, finále MOL Cupu proběhne v červenci. Kdy na Letnou dorazí Plzeň?

Česko-slovenský Superpohár se ruší, finále MOL Cupu proběhne v červenci. Kdy na Letnou dorazí Plzeň?

Kromě Fortuna:Ligy má už své termíny také MOL Cup, jehož současnou součástí jsou dvojice AC Sparta Praha - Viktorie Plzeň a Sigma Olomouc - Slovan Liberec a ve kterém tedy zbývá odehrát semifinálovou a finálovou fázi.

Původním termínem pro finálové rozuzlení domácícho poháru byla středa 20. května. Novým datem je však až středa středa 1. července, což bude vůbec poslední soutěžní zápas sezony.

Pokud jde o dějiště, i nadále platí to, že se vše odehraje na stadionu týmu, který je k hracímu dni semifinále, kterým je středa 17. června, v nejvyšší soutěži na horším umístění.

Příklad - pakliže by si vybojovala postup mezi dva nejlepší soubory soutěže Plzeň, bude mít jistotu, že ji čeká výjezd na Andrův stadion, případně na stadion U Nisy.

"Pevně věříme, že jubilejní šedesátý ročník domácí pohárové soutěže, bude opravdu dohrán na fotbalovém hřišti a my jako pořadatel uděláme naprosté maximum, aby se tak opravdu stalo. Do konce soutěže zbývají odehrát tři zápasy a další vývoj nám snad bude nakloněn. Pohár i ligové soutěže jsou letos vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zásadně poznamenány změnami v termínových listinách, ale to nejhorší je snad již za námi a soutěže, které zatím nebyly ukončeny, dokážeme zkompletovat sportovní cestou," citoval web molcup.cz slova předsedy FAČR Martina Malíka.

Plánovaný Česko-slovenský Superpohár mezi vítězi české a slovenské pohárové soutěže, který měl dle prvotních plánů proběhnout právě první červencový den, byl ovšem zrušen. Na mezinárodní konfrontaci si tak bude třeba rok počkat.

Chtěl bych se Spartou ještě vybojovat nějakou trofej, hlásí Costa, který nemusí opustit Prahu ani po konci letenské smlouvy