Dynamu se po delší době vrátily známé tváře typu Rabušice a Kladrubského. Jak si vedly?

Dynamu se po delší době vrátily známé tváře typu Rabušice a Kladrubského. Jak si vedly?

Prvoligový nováček ze Střeleckého ostrova si okořenil týden snadnou výhrou nad předním třetiligovým celkem Táborskem (5:1) a ještě před restartem české nejvyšší soutěže proti Slovanu Liberec by se měl v příštím týdnu utkat s Viktorií Plzeň...

"Mělo by to tak být. Bude to pro nás generálka na pokračování ligové soutěže, takže věříme, že odehrajeme dobré utkání. Nyní máme další týden k tomu, abychom se znovu kvalitně připravili, a věřím, že ligový restart zvládneme," uvedl na webu dynamocb.cz dvaačtyřicetiletý kouč David Horejš.

Proti Táborsku musel odstoupit perspektivní David Pravda, jenž by se časem mohl zařadit do áčka. "Zranění si přivodil při jednom ze soubojů, kdy se s protihráčem trefili kolenem na koleno. Byla by škoda, kdyby ho to vyřadilo na delší dobu. Jedná se mladého hráče, který věkem ještě patří do dorostu, ale poslední týdny s námi trénoval a šanci v zápase si zasloužil," pokračoval trenér Dynama, který ho vede již od října 2015.

Povedenému duelu se neúčastnil produktivní rychlík se sparťanskou minulostí Ivan Schranz. Kvůli námluvám s jiným klubem to však nebylo. "V nejbližších dnech čeká narození potomka, takže jsme se domluvili, že dostane volno. Je to rozhodně přednější a chceme, aby u toho byl," ozřejmil na stránkách dynamocb.cz budějovický stratég.

Ve Fortuna:lize už by navíc mohl počítat s uzdraveným exreprezentačním tandememe Jiří Kladrubský a Michael Rabušic. "Je dobře, že se několik hráčů dalo do pořádku a zapojilo se znovu do tréninku. Máme v týmu zdravou konkurenci. Vrátili se Jirka Kladrubský s Michaelem Rabušicem a vedli si velmi dobře. K dispozici nebyl Matěj Mršič, ale doufáme, že to nebude nic vážného a brzy bude v pořádku," zakončil šéf Sivoka, Drobného a spol.

Horváth debutoval vítězně, Prostějov roznesl Sigmu, Dynamo zničilo Táborsko

Přední tým MSFL neměl proti Zbrojovce absolutně žádnou šanci, za tu skórovali Vaněk i Růsek