Nahuštěný program se určitě dá zvládnout, myslí si Jan Rajnoch. Bude pokračovat za Motorlet?

Nahuštěný program se určitě dá zvládnout, myslí si Jan Rajnoch. Bude pokračovat za Motorlet?
ROZHOVOR

Hodně natěšený je na pokračování FORTUNA:LIGY také bývalý reprezentant Jan Rajnoch, jehož třetiligový Motorlet má už bohužel po sezoně. Co říká na úterní výsledek Ligového grémia a proč by podle něj měli hráči náročný program bez problémů zvládnout? 

Jste rád, jak úterní hlasování dopadlo?

Samozřejmě, protože se zase bude hrát fotbal. Po té dlouhé pauze asi bude ten začátek takový zvláštní, ale myslím, že všichni včetně mě si oddechli, že se liga dohraje. I když tedy bez fanoušků.

Před samotným jednáním se množily výhrady z řad mnoha klubů. Byl jste nervózní, jak to dopadne?

Tak to bych zase neřekl, nervózní jsem z jiných věcí (směje se). Samozřejmě se tam objevilo i jisté politikaření, kdy kluby namočené do sestupových vod by byly možná raději, kdyby se už nepokračovalo. Ale to by nebylo spravedlivé. Proto jsem rád, že se liga dohraje normálně na hřišti a ne někde na papíře.

Třináct klubů bylo pro, tři se zdržely hlasování. Překvapilo vás, že se výsledek zrodil až tak hladce?

Z toho, co jsem předtím četl v médiích, to vypadalo, že to bude vyrovnanější. Ale aspoň se ukázalo, že kluby zkrátka mají zájem soutěž dohrát. Samozřejmě je to i otázka peněz, ale hlavní je, že liga bude pokračovat.

Nemrzí vás ale trochu, že zatímco první i druhá liga se dohrají, nižší soutěže mají už dávno po sezoně?

Nedá se nic dělat. Jelikož jsem ale naštěstí nikdy neměl žádné vážnější zranění, je to pro mě asi vůbec nejdelší pauza od fotbalu. A musím přiznat, že mě donutila přehodnotit situaci. Vážně jsem totiž přemýšlel nad tím, že po téhle sezoně ukončím kariéru a začnu se naplno věnovat trenéřině. Jenže takhle končit fakt nechci. Proto to spíš vidím tak, že si dám ještě jednu sezonu za Motorlet. Samozřejmě s tím, že v trenéřině aspoň zůstanu dál u mládeže.

Nemyslíte si ale , že k ukončení amatérských soutěží došlo trochu předčasně?

Já bych samozřejmě nejradši hrál dál. S Motorletem jsme měli sezonu hodně dobře rozjetou. Ale myslím, že pokračování těch nižších soutěží by bylo hodně složité. Nehrají to profesionálové, ale lidí, co chodí normálně do práce. Ta sezona byla dopředu nějak naplánovaná a dávat ji pak zase dohromady by nebylo nic jednoduchého. Zkrátka to tak dopadlo a třeba my se už začínáme zvolna připravovat na další sezonu.

Co říkáte na náročný program, který teď čeká ligové hráče? Nebude to pro ně trochu peklo?

Teď by ale kluci mohli jít klidně běhat maratón (směje se). Naběháno mají fakt dost. Co jsem viděl pár těch individuálních tréninkových plánů, tak to podle mě měli snad ještě těžší než v zimní přípravě. Po kondiční stránce na tom tedy budou určitě dobře. Druhá věc je ale samozřejmě herní praxe. Tu každý nabírá jiným tempem a těch přáteláků na to se rozehrát moc nebude. Někdo do toho naskočí dříve, někdo později. Na druhou stranu si ale myslím, že pro profesionální hráče nebude systém středa neděle žádný problém. Bude to dost nahuštěné, ale většina fotbalistů radši hraje než trénuje. Já myslím, že se to určitě dá zvládnout.

Jak velká výhoda to bude pro ty mladší hráče?

To je individuální. Podle mě by to ale i starší kluci měli zvládnout. Jsou tak natrénovaní, že bych v tom neviděl žádný velký problém.

A jaké výsledky teď vlastně očekáváte? Nastanou podle vás velké změny v tabulce?

To je otázka. Myslím, že hodně dobrý fotbal by mohla hrát Plzeň. Kluci měli během pauzy prostor na to, aby se jim v hlavě ještě víc usadil systém trenéra Adriána Guľy. Už předtím vypadali hodně dobře a teď by na tom mohli být ještě lépe. Uvidíme, jak zareaguje Slavia. V úvodu jara měla problémy a všichni jsou zvědaví, zda se teď zlepší a udrží náskok v čele tabulky. Podle mě ano. Zlepšení ale očekávám třeba také od Sparty.