Skuhravý se usmívá a je šťastný i přes prohru s Plzní: Pro nás je to obrovský studijní materiál do budoucnosti

Skuhravý se usmívá a je šťastný i přes prohru s Plzní: Pro nás je to obrovský studijní materiál do budoucnosti
OBSAHUJE VIDEO

Signál o restartu Fotbalové národní ligy přivítali i na dejvické Julisce, kde přitom nezahájili jarní část zrovna dvakrát dobře a dostali naloženo na půdě městského rivala Viktorie Žižkov.

"Asi všichni, kdo se kolem fotbalu pohybujeme, jsme šťastní, že to všechno začalo. Ta doba byla těžká, teď se usmíváme a jsme šťastní," vyprávěl na stránkách fkdukla.cz hlavní trenér Roman Skuhravý.

Jeho tým se tento týden utkal přátelsky s Viktorií Plzeň a proti druhému týmu Fortuna:ligy uhrál lepší výsledek než prvoligová Příbram. Co vše říkal k prohře 3:1?

"Bylo nám ctí hrát s Plzní v takovém areálu. Měl jsem ze zápasu trošičku obavy, protože už v tréninkovém procesu jsem viděl hodně nepřesností. Kondičně byli hráči v pořádku, ale problémy jsme měli ve vnímání součinnosti. První poločas ukázal mix obrovské kvality Plzně a trošičku respekt z naší strany, ale v kontextu celého utkání jsem hrozně spokojený, jakým způsobem jsme odpracovali celý zápas a herně zvládli druhou půli. Pro nás je tohle obrovský studijní materiál do budoucnosti," liboval si bývalý stratég Opavy.

Již za deset dní - v pondělí 25. května - přivítá Dukla na svém stadionu taktéž velmi ambiciózní Vysočinu Jihlava a to, že má na úvod skutečně těžký los, dokládá i nejbližší výjezd na půdu Zbrojovky Brno, k němuž dojde třicátý květnový den.

"Víme, že jsme si to v lize sami zkomplikovali. Máme na začátku dva soupeře, kteří mají stejný cíl jako my. Těšíme se i z toho důvodu, že můžeme hrát fotbal a udělat radost lidem, protože radost potřebuje každý," uzavřel na fkdukla.cz kouč, jenž byl svého času kandidátem i pro sparťanskou lavičku a dokonce se kvůli tomu sešel i s letenským sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.