Na Vysočině se bojí ekonomického dopadu. Výpadek vstupného je totiž nejméně podstatná položka

Na Vysočině se bojí ekonomického dopadu. Výpadek vstupného je totiž nejméně podstatná položka

Jihlavský ředitel Jan Staněk přiznal, že koronavirová krize výrazně paralyzovala druholigovou značku z Vysočiny od dvanáctého březnového dne, kdy ustal tréninkový proces dospělých i mládeže.

"Klub byl prakticky od 16. března do 20. dubna uzavřen, v omezeném režimu pracoval technický úsek. Prakticky ustala komunikace s obchodními a reklamními partnery. Hráči dospělého ligového týmu se do omezeného tréninkového procesu v pěti osmičlenných skupinách vrátili v pondělí 20. dubna. O týden později se do tréninků zapojili i dorostenci a později žákovská družstva. V současné době se chod klubu vrací do normálního režimu ve vazbě na restart jarní části ligy," ozřejmil na webu fcvysocina.cz funkcionář.

Ten zároveň avizoval, že předešlé volné týdny pro některé zaměstnance "suplovaly" dovolenou. "Nastalé pracovní volno či dny s nižší pracovní intenzitou některým zaměstnancům posloužily k nabrání sil pro hektické fotbalové jaro a léto, kdy rozhodně nebude prostor na dovolenou," doplnil Staněk, jehož slova vyšla na stránkách fcvysocina.cz.

Ekonomické následky by měly být v důsledku pandemie značné i pro druhý tým druholigové tabulky, který má velké ambice na postup mezi elitu. "Výpadek financí ze vstupného od diváků bude tou méně podstatnou položkou. Zásadní bude, nakolik se koronavirová krize promítne do fungování společností v Kraji Vysočina, tedy reklamních partnerů, sponzorů a též akcionářů našeho klubu. Celosvětově lze očekávat i pokles ceny hráčů na přestupovém trhu, což je pro náš klub, u nějž transfery tvoří důležitou součást příjmové skladby rozpočtu, také nepříznivý fakt," posteskl si na stránkách fcvysocina.cz nadřízený hlavního trenéra Radima Kučery.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.