Scholes odhalil, jak se Ronaldinho málem stal Rudým ďáblem, přestup se zhatil v poslední minutě!

Scholes odhalil, jak se Ronaldinho málem stal Rudým ďáblem, přestup se zhatil v poslední minutě!

Velmi ctěná legenda záložních řad Manchesteru United přiznala, že ve své aktivní době málem hrávala s brazilským umělcem Ronaldinhem. A tím nemyslela v jednom týmu na Camp Nou, nýbrž na Old Trafford.

Paul Scholes se v BBC Radiu 5 Live pochlubil, že si pro hvězdného Brazilce již v útrobách „Divadla snů“ připravili i číslo dresu. Vše bylo prakticky upečeno, když v tom držitel zlaté medaile z MS 2002 náhle změnil názor.

„Nikdy nezapomenu na to, jaké hráče se nám málem podařilo podepsat, ale nakonec se vše zhatilo na poslední chvíli. Jedním z nich byl Damien Duff, druhým Arjen Robben a třetím Ronaldinho. Už nevím, v jakém roce to bylo, ale v té době jsem si opravdu myslel, že už je to náš spoluhráč,“ odhaloval Scholes.

„Pamatuji si, jak jsme byli na předsezonním turné a všichni jsme už jenom čekali, až se přestup Ronaldinha oficiálně oznámí. V poslední minutě však musel změnit názor, protože ho najednou získala Barcelona. Všem nám to bylo divné, protože jsme na tom turné měli hrát zrovna proti Barceloně a všichni jsme s ním počítali,“ přibližovala ikona Rudých ďáblů.

Paul Scholes sice přesný rok zapomněl, ale dle historických tabulek se vše odehrálo v létě roku 2003. Ronaldinho dal o svých kvalitách nahlas vědět nejenom v PSG, kde strávil dvě sezony, ale také na MS 2002, kde se svým týmem došel až do finále. To následně vyhrál.