Chci vyhrát Ligu mistrů i Zlatý míč, vykřikuje ambiciózní hvězda Atlética

Chci vyhrát Ligu mistrů i Zlatý míč, vykřikuje ambiciózní hvězda Atlética

Mladý Portugalec, který právě zažívá svou premiérovou sezonu v barvách Atlética Madrid, promluvil o svých kariérních cílech. A ty rozhodně nejsou malé.

„Mým sportovním snem je vyhrát Ligu mistrů a zároveň pak Zlatý míč,“ neotálel s odpovědí během vysílání na svém Instagramu Joao Felix, který ještě loni hrával za Benfiku. Posléze se odhodlal k přesunu na velké pole, aby mohly být jeho kvality o něco lépe vidět.

Součástí živého přenosu byl i Brazilec Kaká. Právě jemu se Joao svěřil, že to byl jeho herní idol. „Když jsem byl malý, měl jsem tvůj plakát vylepený na zdi. Nikdy by mě nenapadlo, že s tebou budu mluvit. Ty jsi během jednoho roku dokázal to, co ostatní nezvládnou za celou svou kariéru!“ vzdával hold fotbalové legendě, která svůj Zlatý míč získala v roce 2007. V téže roce opanovala s AC Milán i prestižní Ligu mistrů.

„Chci jít po tvých stopách, chlape. Na světě už nebude žádný jiný Kaká, a stejně tak tu bude jenom jeden Joao,“ doplnil ambiciózní portugalský křídelník, jenž doufá, že se bude moct o prvenství v nejvyšší evropské soutěži porvat ještě letos. Atléticu Madrid se totiž v osmifinále podařilo vyřadit favorizovaný Liverpool, což hráčům trenéra Diega Simeoneho dodalo motivaci a potřebné sebevědomí k dalším neméně náročným zápasům.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.