Kam v létě zamíří čarostřelec Lipska Werner? Dle bývalého trenéra je vhodná jenom jedna destinace…

Kam v létě zamíří čarostřelec Lipska Werner? Dle bývalého trenéra je vhodná jenom jedna destinace…

Bývalý trenér aktuálně třetího celku Bundesligy se rozpovídal o budoucnosti nadějného útočníka Tima Wernera.

Ralf Rangnick stál u kormidla RB Lipska ve dvou obdobích, přičemž obě jeho trenérská angažmá trvala shodně jeden rok. Zejména v tom druhém měl možnost podílet se na vývoji nadějného hráče, který v rámci minulé sezony nastřílel 19 branek v 37 soutěžních utkáních. Letos tento počin stihl vylepšit již na 27 branek v 36 utkáních.

„Jeho progres je fascinující! Timo se pod Julianem Nagelsmannem proměnil v klíčového útočníka,“  pronesl Rangnick, který přisuzoval zásluhy novému kormidelníkovi klubu, jenž je kromě domácí soutěže prozatím úspěšný také v Evropě. Lipsko momentálně slaví historický postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, když v osmifinále poměrně s přehledem vyřadilo Mourinhův Tottenham.

„Timo si zakládá svůj styl na rychlosti. Umí rychle měnit pozice a má nebezpečnou koncovku. Proto chápu, že se o něj zajímá Liverpool, který hraje stylem, jenž by mu mohl vyhovovat. A jsem si jistý, že podobně to vidí i Jurgen Klopp. Úplně nejraději bych byl, kdyby Timo nikam neodešel, ale zároveň si myslím, že tento přestup by mu nejvíce seděl,“ završil svou výpověď Rangnick.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.