Nejlepší krajní obránce Premier League? Van Aanholt má ve svém výběru jasno

Nejlepší krajní obránce Premier League? Van Aanholt má ve svém výběru jasno

Mezi fanoušky na sociálních sítích se rozjela v době karantény ostrá debata o tom, zdali je lepší Aaron Wan-Bissaka (Manchester United), anebo Trent Alexander-Arnold (Liverpool). Názory všech diskutujících se tak dlouho scházely a rozcházely, až se rozhodl vše rozseknout Patrick van Aanholt. 

Devětadvacetiletý nizozemský obránce, jenž momentálně obléká dres Crystalu Palace, se nemusel ani příliš dlouho rozmýšlet. Když měl uvést, kdo je nejlepší krajní bek na ostrovech, řekl jasně a nahlas: „Aaron Wan-Bissaka, a to bez sebemenších známek pochybností!“

Van Aanholt se rozhodoval zejména na základě defenzivních zkušeností, jimiž nadějný bek Rudých ďáblů oplývá. „Aaron a Trent jsou dva naprosto rozdílní hráči. Co se ovšem týká obranných schopností, nikdo v Premier League na tom není lépe než Bissaka.“

Dané svědectví vám prý potvrdí i více lidí. „Když se zeptáte například takového Wilfrieda Zahy nebo Raheema Sterlinga, oba vám řeknou, jak je Aaron nepříjemný protihráč. Defenzivně se mu žádný jiný krajní bek nevyrovná,“ uváděl van Aanholt na adresu svého bývalého spoluhráče.

Fanoušci Manchesteru United chvíli pochybovali. Dlouho to totiž vypadalo, že nemají při výběru posil šťastnou ruku. Poslední dvě přestupová období však nebyla vůbec špatná. Hráči jako Bissaka nebo Bruno Fernandes jasně znamenají krok kupředu. Uvidíme, kdo se k nim připojí nadcházející léto.