Lidé se zblázní štěstím, až uvidí tu porci zápasů, která nás čeká, sděluje s úsměvem šéf La Ligy

Lidé se zblázní štěstím, až uvidí tu porci zápasů, která nás čeká, sděluje s úsměvem šéf La Ligy

Podobně jako Bundesliga nebo Premier League, tak i La Liga vyčkává na termín svého návratu. Ten by měl přijít v polovině června a s sebou si přinese i neuvěřitelně nabitý program zápasů.

„Lidem se do života opět vrátí štěstí. Čekají nás sice utkání za zavřenými dveřmi, ale i tento krok bude znamenat nepatrný návrat k životu, na jaký jsme byli zvyklí, než tato epidemie vypukla,“ zmiňoval ve svém posledním rozhovoru prezident nejvyšší španělské soutěže Javier Tebas.

Hráči se budou muset vypořádat s extrémními bezpečnostními podmínkami, které se mimo jiné týkají i zaměstnanců. „Všechny nás to zasáhlo, protože zdraví je nejdůležitější. Právě proto na nic nespěcháme, ale myslíme si, že bychom mohli v polovině června dostat zelenou,“ prohlašoval Tebas.

Součástí obnoveného ročníku bude i celá porce zápasů. Počítá se s třemi týdně, aby bylo ligové dění možné ukončit v co nejpřívětivějším čase. Tím pádem by pak hráči měli nějaký čas na oddych a mohli se připravit na novou sezonu.

„Fotbal nám všem přináší do života radost a my ho zažijeme více než dost. Až se vše rozjede, bude na nás čekat velmi nabitý kalendář. Mé myšlenky směrují k těm, kteří této pandemii bohužel podlehli. Byl a stále to je velice obtížný čas pro každého z nás,“ doplnil Tebas.