Giggs prozradil, jací hráči United byli odolní vůči Fergusonově pověstnému „fénu“

Giggs prozradil, jací hráči United byli odolní vůči Fergusonově pověstnému „fénu“

Legendární křídelník Ryan Giggs po odstupu času odhalil informace ze zákulisí kabiny Manchesteru United.

Bývalá dlouholetá klubová opora, která v rámci profesionální kariéry celý život oblékala pouze dres Rudých ďáblů, prozradila, že je proslulý „fén“ uznávaného trenéra Sira Alexe Fergusona opravdu skutečný. Zažil ho téměř každý, kdo na Old Trafford působil. Ačkoliv se objevilo pár výjimek…

„Byli tu tři nebo čtyři hráči, kterých se fénování vyhnulo,“ dal se do vyprávění Giggs. „Eric Cantona byl jedním z nich. A pak ještě třeba Roy Keane nebo Cristiano Ronaldo. Všichni si odváděli svou práci na hřišti, takže asi nebyl důvod je seřvat,“ vzpomínal.

„Zažili jsme zápasy, kde Eric neudělal to, co se od něj očekávalo. Nedal gól, nenabíhal si jako Carlos Tevez nebo Wayne Rooney, dokonce se na vývoji hry ani nijak nepodílel. Když jsme po takovém zápase seděli v šatně, mysleli jsme si, že Sir Alex přijde a seřve ho, ale on nic neudělal. Jenže potom hned další týden pro nás Eric vyhrál utkání,“ zmiňoval Giggs.

„Alex Ferguson byl mistrem psychologie. Byl mistrem v tom, že dokázal z hráčů vytáhnout maximum. Ať už to bylo tím, že jim položí ruku na rameno, nebo že je o poločase pořádně sprdne. Já sám jsem se s ním dostal několikrát do potyčky. Kolikrát jsem si říkal, že je s mou kariérou konec. Šestkrát nebo sedmkrát jsem přišel o svou výplatu za to, že jsem argumentoval proti jeho tvrzení,“ pokračoval současný manažer waleské reprezentace.

 „V té době to nebylo vůbec příjemné. Seděli jste v šatně, kam za vámi trenér přišel a vy jste dostali vynadáno za předvedený výkon. Kolikrát jsem si nemohl pomoct a bránil jsem se. Nakonec, když se má kariéra chýlila ke konci, mi Ferguson řekl, že se mu mé argumentování líbilo. Znamenalo to, že mi to není jedno. Stejně mě pak připravil o můj plat, protože mi musel ukázat, že on je tu šéf a jeho musíme poslouchat, ovšem svým způsobem se mu mé odmlouvání líbilo…. Tak dlouho, dokud by to nepřekročilo povolenou mez,“ uzavřel svou výpověď Giggs.