Sancho a Haaland nemají důvod odcházet, v Dortmundu zažijí úspěchy

Sancho a Haaland nemají důvod odcházet, v Dortmundu zažijí úspěchy

Borusii Dortmund v letošní sezóně táhne zejména útočné duo mladíků Erling Haaland a Jadon Sancho, ti ale hrají tak dobře, že velkokluby z Anglie lákají mladé hvězdy Borussie k sobě. 

Haaland přitom obléká žlutočerný dres od ledna a vzhledem ke koronapauze toho za Dortmund moc neodehrál, i přesto ale fascinoval celou bundesligu i celý svět a už za tuto krátkou dobu se stihl vypracovat v nejlepšího útočníka německé ligy. Sancho už dres Dortmundu obléká delší dobu a jako křídelník patří taktéž k nejžádanějšímu zboží na světě.

Zkrátka se z nich stali takoví hráči, kteří by klidně mohli udělat díru do světa v nějakém velkoklubu. Je ale v jejich zájmu, aby Dortmund opouštěli? Bývalý brankář Včel Mitchell Langerak si myslí, že jako duo spolu mohou v Dortmundu zažít velké úspěchy. Ostatně i letos mají stále reálnou šanci na  zisk bundesligového titulu.

"Myslím si, že ani jeden z nich nemá důvod opouštět Dortmund," věří reprezentant Austrálie. "Je jen velmi málo klubů lepších než Borussia Dortmund a málokdo se po odchodu z Dortmundu stal lepším hráčem. Ilkay Gündogan v Manchesteru City se zhoršil a bojím se, že by se to mohlo stát i Haalandovi a Sanchovi," věří Langerak.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.