Konec spekulací o Guardiolovi? Šéf Citizens by mohl převzít reprezentaci, ovšem ne tu španělskou

Konec spekulací o Guardiolovi? Šéf Citizens by mohl převzít reprezentaci, ovšem ne tu španělskou

Nad budoucností Pepa Guardioly v Manchesteru City visí velký otazník. Španělský kouč zatím v žádném svém předešlém angažmá nevydržel déle než čtyři sezóny a ta příští v Manchesteru by byla už pátá. Je i několik dalších indícií, proč má Guardiola odejít.

Například to, že byl Manchester City vyloučen pro příští sezóny Ligy mistrů. Právě triumf v Champions League je Guardiolova priorita, která se mu nepovedla ani v Bayernu, ani v Manchesteru, a nelze vyhrát soutěž, které se neúčastníte. Právě proto by mohl španělský stratég Etihad Stadium opustit.

Po této velmi komplikované sezóně, ve které nejspíše ligový titul získá konkurenční Liverpool, by tak Guardiola mohl balit kufry. Kam by ale mohl zamířit? Psalo se, že by mohl spojit síly s Cristianem Ronaldem a pokusit se dovést Juventus k ušatému poháru, další zdroje pak hovoří o návratu do Barcelony.

Guardiola je ovšem nově spojován i s možností trénovat brazilskou reprezentaci. Vítěz loňského Copa America nevyhrál mistrovství světa už dlouhých osmnáct let a na takové neúspěchy Brazilci nejsou zvyklí a věří, že by pod Guardiolovým vedením mohli v Kataru za dva roky dokráčet až ke světovému prvenství.