Na prvoligového soupeře Zbrojovka dvakrát nestačila. Výsledek odpovídá, mrzí Machálka

Na prvoligového soupeře Zbrojovka dvakrát nestačila. Výsledek odpovídá, mrzí Machálka
OBSAHUJE OHLASY

Zbrojovka se po nečekané pauze ukázala v překvapivé formě a rozstřílela třetiligový Uničov 6:0, proti kvalitnějšímu soupeři z elitní soutěže se ale Brňané vrátili zpět na zem. Ve dvou po sobě hraných utkáních totiž Brno podlehlo Olomouci.

Favorit na postup do první ligy prohrál první zápas 1:3. "V prvním utkání se ukázala kvalita širšího kádru Sigmy, zejména Pilař nám dělal velké problémy. Neskrýváme, že někteří hráči nastoupili na nezvyklých postech, zejména v defenzivě nám hráči chyběli. Výsledek tak celkem odpovídá, byť zejména Marek Vintr předvedl kvalitní výkon, byl nebezpečný a je škoda, že některou ze svých možností neproměnil," ohodnotil kouč Machálek první utkání.

Jen několik hodin se však čekalo na odvetu. Ani v ní ale Brňané nebyli úspěšní. "Úvodní čtvrthodina byla vyrovnaná a můžeme litovat toho, že se nám nepovedlo některé situace dohrát kvalitněji. Poté nás domácí zatlačili, z čehož vyplynul první gól a ještě jedna šance. Ve druhé půli už byla hra opět vyrovnaná, výraznější šance jsme si my nevytvořili, soupeř taktéž ne. V závěru pak přišel rozhodující zásah," okomentoval prohru 0:2 trenér Zbrojovky.

Kouč Brna si však z duelů s prvoligovým mužstvem bere to pozitivní - zkušenosti. "Chybělo nám dnes zdravé sebevědomí. Soupeř nás v některých momentech předčil v agresivitě, proto jsou ty výsledky asi odpovídající a zasloužené. Někteří naši hráči ještě nejsou v optimálním stavu třeba po zdravotním výpadku, dnešek zkrátka ukázal naše nedostatky," prozradil Machálek pro klubový web.

Zbrojovku ještě čeká přípravný duel s dalším týmem z první ligy, ve středu totiž vyzve Zlín. 28. května už se pak v ostrém utkání v rámci F:NL představí na hřišti ambiciózního Ústí nad Labem, o týden později pak doma přivítá dalšího favorita na postup, pražskou Duklu.