Rooney vzpomíná na trenéry po Fergusonovi. Příchod Mourinha byl prý špatný

Rooney vzpomíná na trenéry po Fergusonovi. Příchod Mourinha byl prý špatný

Rezignace trenéra Sira Alexe Fergusona v roce 2013 po dlouhých sedmadvaceti letech otřásla celým Manchesterem United a dodnes se z jeho odchodu Rudí ďáblové nevzpamatovali, od té doby nezískali jediný ligový titul a vystřídali řadu trenérů - Davida Moyese, Ryana Giggse, Louise van Gaala, Josého Mourinha a Oleho Gunnara Solskjaera.

Někomu z nich se dařilo lépe, někomu zase hůře. Trofej s Manchesterem získal van Gaal i Mourinho, ale ani jeden nebyl nějak extra úspěšný. Nejlepší sezóna byla ale pravděpodobně ta 2017/18, kdy skončili Rudí ďáblové v Premier League druzí, rok před tím navíc vyhráli Evropskou ligu. Tyto úspěchy má na svědomí právě Mourinho.

Byl ale jeho příchod správně načasovaný? Tehdejší kapitán a legenda klubu Wayne Rooney si myslí, že odchod van Gaala tehdy klubu uškodil. Nizozemský stratég koučoval Manchester United dvě sezóny a stihl vyhrát FA Cup, vedení však preferovalo angažování bývalého trenéra Chelsea, Realu Madrid, Interu Milán či Porta.

Rooney však věří, že by United pod van Gaalem bývali v jeho třetí sezóně úspěšnější a že změna trenéra týmu spíše uškodila. "Moc mě mrzelo, že vedení vyhodilo van Gaala," přiznává Rooney. "Kdybychom si jej nechali alespoň pro jeho třetí sezónu, jsem si jistý, že bychom byli mnohem úspěšnější. Měli jsme skvělý tým," začal Rooney.

"Budu mu vděčný navždy. Udělal ze mě kapitána, vyhráli jsme spolu FA Cup a také mě motivoval k tomu, abych se stal fotbalovým trenérem," řekl současný hrající asistent druholigového Derby a zároveň legenda anglické reprezentace, Evertonu a Manchesteru United.