Zlatanova budoucnost v Miláně? Podle všeho se moc dlouho nezdrží, bude hrát s Krejčím?

Zlatanova budoucnost v Miláně? Podle všeho se moc dlouho nezdrží, bude hrát s Krejčím?

Teprve od ledna nastupuje Zlatan Ibrahimovič za AC Milán a vzhledem ke dlouhé pauze kvůli pandemii koronaviru si švédská legenda po svém návratu do Milána moc startů nepřipsala. A podle všeho ani nepřipíše.

Ibrahimovič je samozřejmě připraven dokončit sezónu s Milánem, ať to bude jakkoliv. Poté už ale nemá v úmyslu na San Siru pokračovat. Sdělil to dnešnímu trenérovi Bologni Sinišovi Mihajlovičovi. "Volal mi a řekl mi, že zvažuje, za jaký tým bude hrát příští rok. Určitě to ale nebude AC Milán. Může to být klidně Bologna, ale i návrat do Švédska," překvapil Mihajlovič.

V Miláně totiž Ibra podepsal smlouvu pouze na půl roku a opci podle všeho nevyužije. Angažmá v Bologni by byl překvapivý krok, ale není to nic nereálného, klidně může božský Zlatan příští sezónu sdílet kabinu s Ladislavem Krejčím. Bylo by to tak jeho jedenácté profesionální angažmá!

Svou kariéru začal ve švédském Malmö, poté se přesunul do Ajaxu Amsterdam. Jako hvězda poté střílel góly v Itálii v dresech Juventusu a Interu Milán, pak se jeho kariéra přesunula do Barcelony, tam se ale neshodnul s trenérem Guardiolovou a vrátil se do Itálie, dvě sezóny strávil právě v AC Milán, tu první ovšem pouze na hostování.

Další čtyři roky pak kouzlil v Paříži, v roce 2016 si jej pak José Mourinho přitáhl do Manchesteru United. Po roce a půl zamířil do Spojených států, kde dvě sezóny zářil v dresu LA Galaxy a letos v lednu se vrátil do Evropy právě do AC Milán. Nad jeho dalším kariérním krokem ale visí otazník.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.