Kotal o Lischkovi a Graiciarovi. Musíme být kondičně, silově a rychlostně dobře připraveni, pak zranění nebudou tak častá

Kotal o Lischkovi a Graiciarovi. Musíme být kondičně, silově a rychlostně dobře připraveni, pak zranění nebudou tak častá
OBSAHUJE OHLASY

Sparta se připravuje na opětovný rozjezd Fortuna:ligy přípravnými dvojzápasy s druholigovými protivníky. Po dvou skalpech Jihlavy si připsala dvě výhry také proti Dukle, jíž skolila v obou případech při výsledcích 3:2 a 4:1.

Byla už znát větší herní jistota oproti prvním dvěma vystoupením po pauze? "Máme čím dál méně času do začátku soutěže, z tohoto pohledu už pracujeme na zdokonalení herní jistoty. Situace dopředu byly v pořádku, ale problémy máme pořád v přípravné kombinaci, kombinujeme pomalu na moc doteků, soupeř stihne reagovat. Šance Dukly pak plynuly právě z našeho dlouhého držení míče a následných chyb. Máme na čem pracovat," upozornil na webu sparta.cz hlavní kouč letenského "S" Václav Kotal.

Střet s dejvickým mužstvem ale přinesl i další zdravotní problémy. Už před pár dny se navíc zranil forvard Martin Graiciar. "Je to fotbal, kontaktní sport. Martin špatně upadl, nedal si pod sebe ruku a jde u něj o opakované zranění. Bez soubojů hrát nemůžete. Musíme být kondičně, silově a rychlostně dobře připraveni, pak zranění nebudou tak častá," ozřejmil na oficiálních stránkách nástupce Václava Jílka.

Fortuna:liga s Viktorií Plzen už je jinak zase o něco blíž (výkop je stanoven na středu 27. května), co možná sestava? "Pořád něco zkoušíme, chystáme se na Plzeň. Víme, jaké hráče máme k dispozici. O víkendu se ale třeba zranil David Lischka, ve stoperské dvojici máme problém, neustále zkoušíme různé varianty a pořád nemáme zdravé ty hráče, které bychom tam chtěli vyzkoušet. Řešíme i organizaci hry, přechodovou fázi a přepínání do obrany," uzavřel před soubojem s druhým celkem tabulky šéf Hancka, Štetiny či Costy.