Skuhravý chválí mladé: Hrubeš s Březinou a Šebrlem přesně zapadají do toho, jak chceme pracovat

Skuhravý chválí mladé: Hrubeš s Březinou a Šebrlem přesně zapadají do toho, jak chceme pracovat

Druholigová Dukla se připravuje na rozjezd FNL velmi pečlivě a v přípravě zatím naráží pouze na velikány. Ač prohrála s Plzní i se Spartou (s tou dvakrát), podle kouče dejvického souboru Romana Skuhravého střety splnily přesně to, co chtěl trenérský štáb vidět.

"Jsem hrdý na to, jakým způsobem kluci zvládli oba zápasy a vůbec mě nezajímá, že skončil první zápas 2:2 – to reprodukuji slova hráčů, inkasovali jsme v 90. minutě z penalty, která podle nás neměla být odpískána.V obou zápasech jsem byl opravdu spokojený se všemi, kdo hráli. V tom prvním jsme byli organizovaní s míčem i bez něj. Sparta je ale kvalitní soupeř a potrestala každou chybu. Dovolím si tvrdit, že jsme v úvodní polovině měli víc ze hry, bohužel ve finální fázi jsme byli trošičku zbrklí. Ve druhém utkání jsme dotáhli manko 0:2 a je škoda, že jsme neproměnili penaltu. Pokud budeme takto pokračovat, výsledky určitě přijdou," vyprávěl hlavní trenér Roman Skuhravý, jehož slova vyšla na fkdukla.cz

V jednom z duelů se dvěma brankami prosadil devatenáctiletý útočník Jiří Hrubeš, který by mohl být budoucností klubu. "Dva gól Hrubeše jsou pro něj osobně velkou vzpruhou do další práce," doplnil bývalý šéf Opavy.

Mladíci mu ostatně udělali radost. "Chci pochválit mladé hráče. Byla to pro ně vysoká škola fotbalu. Šebrle, Kozel, Jakab i Mentberger ukázali, že má smysl s nimi pracovat. Nezabalili to a prali se statečně. Jedu domů s pocitem dobře odvedené práce. Hrubeš s Březinou a Šebrlem přesně zapadají do toho, jak chceme pracovat. Vypadli nám tři hráči, tyto bereme do tréninku. Zápasy se Spartou jsou pro ně obrovská odměna," uzavřel na webu fkdukla.cz kouč Skuhravý, jehož tým čeká již v pondělí 25. 5. domácí střet s lépe postavenou Vysočinou Jihlava.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.