Ba Loua? Dříve kolem nejlepšího asistenta ligy kroužily Baník i Slavia, teď by měl mít nejblíž do Plzně

Ba Loua? Dříve kolem nejlepšího asistenta ligy kroužily Baník i Slavia, teď by měl mít nejblíž do Plzně

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, Viktorii Plzeň se pozvolna rýsuje letní posila s pořadovým číslem 4. Na rozdíl od tria Hybš, Kaša a Káčer, které dorazilo do Doosan arény bez nákladů, následující vyhlédnutá akvizice už by přeci jen něco stála...

Adrián Guľa by údajně rád na západě Čech přivítal třiadvacetiletého křídelníka z Pobřeží slonoviny Adriela Ba Louu, který je pod smlouvou v MFK Karviná a jeho příchod by mohl vyjít na deset až patnáct milionů korun.

"Zájem Plzně mohu potvrdit, zároveň však dodávám, že zbytek jarní části odehraje v Karviné," citoval iSport.cz slova sportovního ředitele třinácté Karviné Lubomíra Vlka na adresu ofenzivně laděného borce, kolem něhož už svého času kroužily i značky jako Slavia či Baník Ostrava.

Pakliže by úřadující vicemistr Fortuna:ligy skutečně transfer realizoval, Ba Loua by se mohl na stejné adrese potkat s konkurenty jako Jan Kopic, Jan Kovařík, Ubong Ekpai, Joel Kayamba či Ondřej Mihálik, jehož budoucnost ve Štruncových sadech je vzhledem k jeho zapůjčení v Alkaamu nejistá.

Ba Loua, jenž v minulosti působil v rezervě Lille a prošel také druholigovým dánským celkem Vejle, je aktuálně nejlepším asistentem prvoligové soutěže s osmi gólovými vybídnutími. Až za ním jsou jablonecký Jovovič, boleslavský Matějovský či plzenský Bucha.