Matějovský prodloužil a proti lídrovi bude fandit z tribuny: Máme kvalitu na to, abychom Slavii obrali doma o body

Matějovský prodloužil a proti lídrovi bude fandit z tribuny:  Máme kvalitu na to, abychom Slavii obrali doma o body

I když se Marek Matějovský zotavuje z opakované operace achilovky a tým z města automobilů s ním v dohrávané sezoně Fortuna:liga nemůže počítat, důvěru ve městě automobilů má i přes svůj pokročilý fotbalový věk.

Důkazem budiž skutečnost, že s vedením FK Mladá Boleslav podepsal novou roční smlouvu, která ho v jeho kmenovém celku udrží až do června 2021.

"Věřím, že se vrátí na hřiště v plné síle a především s herní kreativitou, kterou spoluhráči efektivně využívají a soupeři se jí obávají. Je potřeba, aby trpělivě přistupoval k nezbytné rekonvalescenci a následně i k posilování, a v tom se jistě může spolehnout na klubový lékařský tým, fyzioterapeuta, maséra i kondičního trenéra," uvedl na oficiálních stránkách prezident Josef Dufek.

A co dojmy samotného špílmachra? "Jsem rád, že i v situaci, ve které jsem kvůli zranění, můžu s klubem podepsat prodloužení smlouvy a dál spolupracovat. Nechci teď dělat nějaké velké závěry a prognózy, kdy a jak se vrátím na hřiště. Jsem především rád, že můžeme spolu dál fungovat," uvedl na stránkách fkmb.cz exspartaň s minulostí v Readingu.

Termíny ještě vzduchem létat nebudou. "Po celou dobu fotbalové kariéry se mi vážnější zranění vyhýbala a s tím, co mě letos postihlo, se musím vypořádat. Beru to, jak to přišlo a jak to je. Nedám žádné prohlášení, nestanovuji si žádné cíle, uvidím, jak to půjde den po dni a podle toho se rozhodnu, zda a jak budu pokračovat. Cítím se dobře, poslední kontrola potvrdila, že léčba probíhá, jak má a tak začnu s posilováním," pokračoval na webu fkmb.cz osmatřicetiletý veterán, jenž se aktuálně dělí mezi nejlepšími prvoligovými asistenty o druhou příčku.

Již za pár dní se pátá Boleslav postaví první Slavii. "Zápasy se Slavií jsou samozřejmě zajímavější zásluhou vyšší a bouřlivější divácké kulisy, kterou však tentokrát budou hráči postrádat, a také kvůli samotné kvalitě současné Slavie. Každý ji chce porazit. Na podzim jsme venku na Slavii odehráli slušné utkání, bohužel v závěru neproměnili penaltu. Věřím, že máme kvalitu na to, abychom Slavii obrali doma o body," uzavřel Matějovský, který je optimistou i ohledně boje o pohárové příčky. "Věřím, že se evropský pohár podaří a budu fandit, aby se to povedlo. Jsem přesvědčený, že máme dostatečnou hráčskou kvalitu, aby nám to vyšlo."

To, nakolik jsou jeho slova reálná, se ukáže už 26. 5. proti lídrovi tabulky...