Květ dotrénoval, co bylo třeba a cítí se dobře připraven. Bude to v Ďolíčku stačit na základ?

Květ dotrénoval, co bylo třeba a cítí se dobře připraven. Bude to v Ďolíčku stačit na základ?

Expříbramský středopolař Roman Květ, jenž byl v pondělí spolu s celým týmem testován na koronavirus, má za sebou vydatný vršovický týden, během něhož nastoupil v dresu Bohemians Praha 1905 hned do tří přípravných utkání.

Jak se po nich cítil? "Je to samozřejmě náročné. Ale proti Chrudimi a Liberci jsem hrál vždy jen poločas, takže to ještě šlo. Teď proti Jihlavě to bylo o dost těžší, když jsme hráli celé utkání. Myslím, že jsme dobře připraveni," navnadil fanoušky Klokanů mladý záložník, jenž si ve Fortuna:lize udělal jméno ještě u řeky Litavky pod Josefem Csaplárem.

Jak viděl poslední výhru 4:1 nad druholigovou Jihlavou? "Na míči jsme byli určitě lepší. Téměř jsme soupeři nedovolili si vytvořit nějaké šance. Drželi jsme balon a zápas měli pod kontrolou," pokračoval svěřenec kouče Luďka Klusáčka, který si v onom duelu připsal krásnou branku.

Celkově působí v Ďolíčku po prvním jarním duelu se Slavií. Od té doby se mu podařilo dohnat manko ohledně fyzické kondice a je úplně jinde, než když do Vršovic přicházel...

"Určitě je to pro mě lepší. Celý podzim a zimu jsem skoro netrénoval a začal jsem až tady. Mně osobně ta pauza vyhovovala, abych se dotrénoval a byl dobře připravený," zakončil dvaadvacetiletý Květ, jehož slova vyšla na webu bohemians.cz.

Poprvé do ostré akce půjdou Klokani 27. 5. proti Teplicím a Květ věří, že už si připíše více, než jen 4 březnové minuty proti Karviné.