Aktuální čísla LFA? Přetestováno bylo 740 osob z 16 klubů. A výsledky? Zatím pouze jeden případ...

Aktuální čísla LFA? Přetestováno bylo 740 osob z 16 klubů. A výsledky? Zatím pouze jeden případ...

Ligová fotbalová asociace před aktuálním víkendem naplno spustila testování jednotlivých klubů FORTUNA:LIGY A FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Testům metodou PCR se postupně podrobují všichni hráči širších kádrů, členové realizačních týmů i pracovníci klubů. Během nedělního dne obdržela LFA informaci o průběžných výsledcích, z nichž vyplývá, že od pátečního dne došlo k přetestování 740 osob z celkem 16 klubů. Pozitivní vzorek na přítomnost viru SARS-CoV-2 byl zatím nalezen pouze u jedné osoby. A to v klubu FK Mladá Boleslav.

Od pátku se po celé České republice rozjely týmy odborných pracovníků, kteří u klubů FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sbírají vzorky PCR testů.

Všechny osoby, které se mají z jednotlivých celků zapojit do znovuspuštění profesionálních soutěží absolvují výtěry nosní sliznice. K nedělnímu dni bylo dle průběžných statistik odebráno 740 vzorků.

Pozitivní z nich byl zatím pouze jeden. A to v klubu FK Mladá Boleslav. Dalších 16 klubů čeká testování během pondělního dne.

Co se týče dalších kroků směrem k mladoboleslavskému celku, tak ty jsou nyní plně v kompetenci krajské hygienické stanice, pod kterou klub FK Mladá Boleslav spadá a se kterou již klub úzce spolupracuje.

Pozitivně testovaný hráč byl umístěn do izolace. V úterý dojde v rámci lékařského dohledu k dalšímu přetestování jednotlivých osob v klubu a věříme, že v případě negativních výsledků všech zúčastněných se klub brzy vrátí do plné přípravy.

Ligová fotbalová asociace ani klub nebude zveřejňovat identitu pozitivně testované osoby ani dále celý případ komentovat.