Roberto Carlos určil svého nejlepšího hráče historie. Není jím CR7 ani Messi...

Roberto Carlos určil svého nejlepšího hráče historie. Není jím CR7 ani Messi...

Spekulace o tom, kdo je nejlepší fotbalistou historie, nikdy nepominou. Konzervativnější fanoušci fotbalu říkají, že Pelé, panuje ale všeobecná shoda na tom, že je to Cristiano Ronaldo, kterého následuje Lionel Messi. S tím ale nesouhlasí Roberto Carlos.

A i o něm si většina fanoušků myslí, že je ten nejlepší. Konkrétně na svém postu levého obránce. S Realem Madrid i brazilskou reprezentací vyhrál řadu trofejí, někteří si sice myslí, že jeho následovník Marcelo už jej překonal, i přesto je ale Carlos považován za nejlepšího levého beka všech dob. Kromě toho patří i k nejlepším zahravačům přímých kopů.

Kromě ušatých pohárů s Realem Madrid je jeho největším kariérním úspěchem vítězství na mistrovství světa 2002 v Japonsku a Jižní Koreji. Zde Kanárci dokráčeli ke zlatu především kvůli fenomenálním výkonům útočníka Ronalda, jenž vstřelil na turnaji osm branek a dvěma góly rozhodl finále s Německem. 

Právě on je podle Carlose tím nejlepším. Údajně na něj nestačí ani jeho jmenovec z Portugalska a současná hvězda Juventusu Cristiano Ronaldo a ani samotný Lionel Messi. "Je to ten nejlepší hráč všech dob," je přesvědčena brazilská legenda. Právě po tomto mistrovství se navíc z Ronalda a Carlose stali spoluhráči v Realu Madrid.