Xavi radí Barceloně: Jděte na jistotu, nekupujte Aubameyanga ani Maného

Xavi radí Barceloně: Jděte na jistotu, nekupujte Aubameyanga ani Maného

Xavi je pro Barcelonu velké jméno, legendární záložník zde zažil mnoho úspěchů a nyní trénuje v Kataru, spekuluje se však, že by brzy mohl převzít Barcelonu. Do role kouče FCB se ale vcítil už teď a vedení klubu radí, koho má a nemá v létě kupovat.

Je téměř jisté, že Barcelonu v létě posílí nějaký útočník. Nejméně pravděpodobný je návrat Philippa Coutinha z Bayernu Mnichov, kde hostuje, spíše se hovoří o tom, že se na Camp Nou vrátí Neymar po třech letech působení v Paříži. Kromě toho se ale v souvislosti s transferem do Katalánska skloňují i jména Pierre-Emerick Aubameyang či Sadio Mané.

Kterou variantu by ale preferoval samotný Xavi? Ten by raději vsadil na známou kartu a zavrhl tak dvě možnosti - Aubameyanga a Maného. Bude ovšem pro Barcu prospěšnější návrat Neymara nebo Coutinha? Oba mají své kvality, které už potvrdili ve všech svých klubech, kde působili, i v brazilské reprezentaci.

Neymar má ale oproti Coutinhovi jednu výhodu, a sice že se prosadil v Barceloně. Coutinhův rok a půl na Camp Nou bylo jeho nejhorší kariérní období, v Liverpoolu se mu zkrátka dařilo více a to potvrzuje i nyní v bundeslize. Právě proto by byl Coutinho opět neznámá a Xavi si myslí, že skutečnou posilou do útoku by byl pouze Neymar.

Ten působil v Barceloně mezi lety 2013 a 2017 a je to tak zároveň i Xaviho bývalý spoluhráč, poté za rekordní sumu přestoupil do Paris Saint-Germain, kde působí dodnes, je ale klidně možné, že se v létě vrátí do Barcelony. A sám hráč se tomu prý nebrání. Problém by však mohl být v přestupové částce, kdežto Coutinha by Barca mohla získat "lusknutím prstu", neboť hráč v Bayernu pouze hostuje.