Klopp: Fotbal nepřestane být skvělou hrou ani bez diváků, nemilujeme ho jen kvůli atmosféře na stadionu

Klopp: Fotbal nepřestane být skvělou hrou ani bez diváků, nemilujeme ho jen kvůli atmosféře na stadionu

I když ještě zbývá v Premier League dohrát devět kol, což znamená, že bude ve hře sedmadvacet bodů, Liverpool je velmi blízko svému devatenáctému titulu, na který čeká již od roku 1990.

Byť má Manchester City jeden zápas k dobru, Reds z města Beatles už stačí k jistotě primátu pouhé dva tříbodové zisky, což se jeví jako formalita.

Také proto chtějí na Anfield Road po vzoru bundesligy soutěž dokončit a to i přesto, že by se mohlo začít v červnu a bez divácké kulisy, která je na ostrovech tolik speciální...

"Vypadá to, že budeme muset hrát bez diváků několik měsíců. Ale to neznamená, že fotbal přestane být tou skvělou hrou," upozornil dvaapadesátiletý rodák ze Stuttgartu Jürgen Klopp.

"Všichni jsme začali s fotbalem na hřištích, kam nechodily tisíce fanoušků. Fotbal nemilujeme jen kvůli atmosféře na stadionu," doplnil bývalý šéf Mainzu či Borussie Dortmund, jenž vede loňského vítěze Ligy mistrů pátým rokem.

Na restart už je mimořádně natěšen. "Když to funguje v Německu, tak doufám, že to tak může být i v Anglii. A že budeme moci začít. Budeme připraveni," uzavřel renomovaný šéf Salaha, Maného, Firmina a spol., který by měl brzy rozšířit svou sbírku o třetí kariérní titul.