Za první dva měsíce v Bruggách jsem zhubnul 7 kilo. Cítím se o mnoho líp, přiznal Krmenčík

Za první dva měsíce v Bruggách jsem zhubnul 7 kilo. Cítím se o mnoho líp, přiznal Krmenčík

Kromě tří českých titulů už má český reprezentační forvard Michael Krmenčík také belgický primát. Ve First Division A v barvách Brugg mu na to kvůli koronavirové krizi stačilo šest startů (dvě vystoupení v základní sestavě) a 272 odehraných minut.

"Do přerušení soutěže jsem byl v Bruggách necelé dva měsíce, odehrál jsem šest zápasů v lize plus jeden v Belgickém poháru. Tak trochu jsem k titulu přišel jako slepý k houslím, ale jsem za tuhle trofej moc rád. Už mi ji nikdo nevezme. Zpochybnění verdiktu jsem nezaznamenal. Vedli jsme o patnáct bodů, mistři jsme zaslouženě," pronesl v interview pro sport.cz bývalý útočník Čáslavi, Vlašimi, Baníku či Dukly.

Jak ho mrzí skutečnost, že se titul tentokráte velkolepě neslavil? "Období koronaviru je celkově zvláštní, neobvyklá je spousta věcí. Oslavu jsme ale přece jen malinkou měli. V neděli jsme se sjeli do tréninkového centra, fanoušci s námi mohli být přes Facebook. Prezident klubu a trenér nám poděkovali, fotili jsme se s pohárem. Ve hře je ale pořád double, možná se v srpnu bude hrát finále Belgického poháru," upozornil na sport.cz klubový spoluhráč exslávistů Simona Deliho a Eduarda Sobola.

Jak těžké se je v kádru belgického šampiona prosadit? "Přestoupil jsem do klubu, kde se chci prosadit. A také se prosadím. V Bruggách je nadstandardní kádr, konkurence je obrovská. Je nás dohromady šest útočníků, byť někteří nastupují na kraji zálohy. A tréninky? Neskutečná jízda. Pokud dobře netrénujete, nehrajete. Za první dva měsíce v Bruggách jsem zhubnul sedm kilo. Cítím se o mnoho líp. Připravují si mě, abych byl ve stavu, v jakém si oni představují. Musím říct, že všechno vychází, cítím se výborně. Začátek ale opravdu nebyl jednoduchý," vyprávěl na sport.cz rodák z Kraslic, za něhož jeho nynější klub vysázel 6,5 milionu eur.

Jak už se vůbec v Bruggách adaptoval? "Mančaft mě přijal výborně. Jde spíš o to, abych navykl na zdejší způsob tréninku a fotbalu. Přišel jsem do Brugg v době, kdy jsme měli v Plzni ještě zimní přípravu, začátky proto nebyly lehké. Jsem celkově nadšený, jak klub funguje. Fantasticky se stará. Když například potřebuji doplňky stravy, přivezou mi je klidně až domů. Perfektní je i tréninkové centrum. Navštívil jsem zamlada kemp Manchesteru City, v Bruggách je ale ještě o level výš. Není sranda se se vším novým kolem sebe vyrovnat. Když jsem přestoupil, mohl jsem jen odhadovat, co si kluci mezi sebou povídají. Těší mě, že dělám velké pokroky v angličtině. Mám výuku třikrát týdně přes aplikaci, drtíme se s manželkou. Jasně, chybí mi kafíčka s Limberským, Petrželou, Hubníem, Kopicem. Ale vybral jsem si tuto cestu, chci se posunout výš. Kafe si dám doma s manželkou. Je se mnou a oběma dcerami Claudií a Melanií od začátku v Bruggách, jsem moc šťastný. Je tu s námi také tchýně. Vím, co se o tchýních povídá, ale ta moje je skvělá. Pomáhá nám s dětmi, ženě i s vařením. Když cítím, že jsem unavený, můžu si zalézt a hoďku si schrupnout," pochvaloval si Krmenčík, jehož slova vyšla na sport.cz.