Slovan máme důkladně přečtený, protože jsme se na něj už dvakrát připravovali, hlásí Mareček

Slovan máme důkladně přečtený, protože jsme se na něj už dvakrát připravovali, hlásí Mareček

Protože byl čerstvě třicetiletý záložník Lukáš Mareček zvyklý pravidelně dojíždět již v Lokerenu, skoro každodenní cesty z Prahy do Teplic pro něj nejsou nic nového a z Braníka mu to trvá - když nejsou tunely zrovna ucpané - přibližně pětasedmdesát minut.

Skláři budou dohrávat odložené utkání s Libercem již tuto sobotu. Ovšem dost možná bez jeho účastí a důvodem jsou zdravotní potíže. "Minulé pondělí mě na tréninku po dni volna píchlo v levém lýtku, se kterým jsem nikdy žádné zdravotní problémy neměl. Mám na něm otok, vyšetření v nemocnici ale potvrdilo, že se naštěstí nejedná o natržený sval. Teď bude záležet na tom, jak se postižené místo bude rychle hojit. Má mě pravidelně v péči náš fyzioterapeut, sobotní přípravný zápas s Ústím nad Labem jsem pochopitelně vynechal," pronesl na stránkách gol.cz exsparťan.

Tým ze Stínadel je až dvanáctý a potřebuje zabrat i z toho důvodu, že třináctá Karviné a čtrnáctý Zlín nejsou daleko. Podle bývalého borce Anderlechtu či Heerenveenu by jim k tomu mohl pomoci i vylepšený stav trávníku. "Mizerným startem jsme se sami dostali pod tlak, v tabulce se na nás začaly dotahovat další týmy, Bohemka je už před námi. Upínali jsme se ke dvěma utkáním doma za sebou, že v nich zabereme. Jenže s Libercem se kvůli podmáčenému terénu nehrálo a o týden později se Slováckem, kdy byl trávník na Stínadlech o něco lepší, jsme uhráli jen bezbrankovou remízu. Odložený zápas s Libercem se pak nekonal ze stejného důvodu ani v náhradním termínu, takže nyní ho máme před sebou při ligovém restartu do třetice v sobotu. Dvouměsíční přestávka aspoň trávníku očividně pomohla," uvedl v interview pro magazín Gól zkušený středopolař.

Jak důležitý bude úspěch proti sedmému celku tabulky? "Máme ho důkladně přečtený, protože jsme se na něj už dvakrát připravovali. Slovan je silný v rychlých brejcích, kterými zaskočil a porazil na Letné Spartu. Potřebujeme nad ním doma vyhrát, mohl by to být zlomový zápas, který by nás do zbytku sezony psychicky nakopl, abychom se ještě o tu střední skupinu poprali a co nejdřív zažehnali hrozící nebezpečí baráže! Po dohrávce máme dost těžký los. Jedeme na Bohemku, potom hostíme doma Opavu, která se zachraňuje, hrajeme na Letné se Spartou, pak na Stínadlech s Jabloncem, cestujeme do Českých Budějovic a v posledním kole přivítáme nyní poslední Příbram," připomněl rozlosování kolega Kučery, Grigara či Mareše, jehož vyprávění nabídl portál gol.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.